Świdnica: Mazowsze najlepsze, Dolny Śląsk ze srebrem

Poniedziałek, 14 lipca 2014, 21:18
Aktualizacja: 21:24
Autor: ŚKPR
Dotarliśmy do końca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Od poniedziałku do soboty juniorzy młodsi z ośmiu województw rozegrali dwadzieścia spotkań. W ich wyniku mistrzem, drugi rok z rzędu zostało Mazowsze.

W finałowej potyczce team trenerów Zbigniewa Czajkowskiego i Piotra Świądera po zaciętej walce pokonał Dolny Śląsk 31:30 (16:15). ŚKPR Świdnica miał swój udział w srebrze Dolnoślązaków. W kadrze trenerów Andrzeja Dudkowskiego i Łukasza Puchały znalazł się Adrian Werner. Prawoskrzydłowy ŚKPR-u zdobył w turnieju trzy bramki.

Najniższy stopień podium obsadziła drużyna ze świętokrzyskiego. W małym finale pokonała pomorskie 31:20 (16:12).

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Tomasza Makowskiego (Mazowsze), a bramkarzem - Pawła Więckowskiego (Mazowsze). Najlepszym strzelcem okazał się Dawid Krysiak (zachodniopomorskie).

Wybrano także najlepszą siódemkę mistrzostw: bramkarz Paweł Więckowski (mazowieckie), obrotowy Andrzej Beczek (śląskie), prawe skrzydło Patryk Mauer (dolnośląskie), prawe rozegranie Paweł Dudkowski (dolnośląskie), środek rozegrania Tomasz Makowski(mazowieckie), lewe rozegranie Karol Lasocki (świętokrzyskie), lewe skrzydło Dawid Krysiak (zachodniopomorskie).