Czytających: 1532

III-liga piłkarska: Do czterech razy sztuka…! Efektowny start Polonii–Stali

Sobota, 9 sierpnia 2014, 23:15
Aktualizacja: 23:18
Świdniccy III–ligowcy zwyciężyli na inaugurację sezonu po raz pierwszy od czterech lat, kiedy to pokonali u siebie Chrobrego Głogów 2:1. Podopieczni Jarosława Lato w efektownym stylu rozpoczęli sezon 2014/2015 pokonując na wyjeździe Polonię Trzebnica aż 4:0. Jest to znakomity start zespołu, który wystąpił dziś po raz pierwszy pod nowym szyldem – „Polonia–Stal Świdnica”.

Choć w całym spotkaniu padły aż cztery gole, to kibice, w tym liczna pięćdziesięcioosobowa grupa fanów świdnickiej ekipy czekali na nie dość długo. W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali biało-zieloni, prowadziliśmy grę, mieliśmy kilka sytuacji, ale nie zdołaliśmy wyjść na prowadzenie. Początek drugiej odsłony należał do rywali, którzy byli bliscy zmiany rezultatu tego pojedynku. Świdniczan w pierwszym kwadransie uratował słupek i poprzeczka. Ostatnie kilkadziesiąt minut to już jednak popis piłkarzy Polonii-Stali, którzy zdobyli cztery bramki pewnie pokonując Polonię Trzebnica. W 59. minucie wynik meczu otworzył Paweł Tobiasz pewnie wykańczając dobrą akcję Kamila Kukli. Cztery minuty później Kukla do asysty dołożył jeszcze bramkę finalizując świetne zagranie od naszego kapitana Grzegorza Borowego. To nie był koniec popisu biało-zielonych, Paweł Tobiasz jeszcze dwukrotnie znalazł receptę na bramkarza miejscowych kompletując hat-tricka radując grupę biało-zielonych fanów. W końcówce szansę na piąte trafienie dl naszego zespołu miał Rafał Luber, lecz piłka po jego potężnym strzale odbiła się jedynie od słupka bramki gospodarzy. Efektowny start Polonii-Stali stał się faktem, w najbliższą sobotę, 16 sierpnia pierwszy mecz naszej drużyny przed własną publicznością, który rozpocznie się o 17.00.

Polonia Trzebnica – Polonia-Stal Świdnica 0:4 (0:0)

Polonia-Stal: Kot, Chrapek, Salamon, Sudoł, Skrypak, G. Borowy, Morawski (80’ Sowa), Szuba (74’ Luber), Kukla (74’ Sz. Borowy), Jaros (61’ Kopernicki), Tobiasz