Czytających: 1770

Puchar Polski: Ząbkowicki egzamin zaliczony

Czwartek, 9 października 2014, 1:33
Aktualizacja: 1:34
Piłkarze Polonii–Stali Świdnica są już w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W meczu II rundy biało–zieloni rozprawili się na wyjeździe z A–klasową Polonią Ząbkowice Śląskie wygrywając 3:0. W walce o puchar wałbrzyskiego OZPN–u zostało już tylko 8 ekip, kolejna runda rozegrana zostanie w marcu 2015 roku.

Świdniczanie pojechali w środę do Ząbkowic Śląskich po zwycięstwo i awans do kolejnej rundy i swój cel osiągnęli. W pierwszej części gry narzuciliśmy swoje warunki, graliśmy na połowie przeciwnika i stworzyliśmy sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki, trzeba też przyznać, że z kilkoma groźnymi kontrami wyszli gospodarze. W pierwszych 45 minutach gole jednak nie padły. Drugą połowę rozpoczęliśmy z jeszcze większym animuszem, a sygnał do ataku dał wprowadzony po przerwie Kamil Kukla. Nasz skrzydłowy już w 47. minucie dograł do dobrze ustawionego na ósmym metrze Wojciecha Szuby, który precyzyjnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Kilka minut później rezultat na 2:0 podwyższył Mateusz Jaros popisując się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Mocno bita piłka zanim zatrzepotała w sieci odbiła się jeszcze od poprzeczki ząbkowickiej bramki. W 72. minucie ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył Kamil Kukla wykorzystując sytuację jeden na jednego z golkiperem miejscowych.

Polonia Ząbkowice Śląskie - Polonia-Stal Świdnica 0:3 (0:0)

Polonia-Stal: Stitou, Chrapek, Salamon, Luber, Skrypak, Sowa, Ł. Kot, Szuba (60' Morawski), Truszczyński (46' Kukla), Sz. Borowy, Jaros