Czytających: 2205

Świdnica: Trzecie miejsce dla SP 6 w Świdnicy

Środa, 29 października 2014, 21:01
Aktualizacja: 21:06
Trzecie miejsce dla SP 6 Świdnica w finale strefy wałbrzyskiej w mini piłce nożnej chłopców w ramach szkolnych rozgrywek. We wtorkowym turnieju spotkały się cztery najlepsze drużyny naszej strefy, aby walczyć o awans do finału dolnośląskiego.

Najpierw rozegrano dwa półfinały, w pierwszym szóstka minimalnie /2-3/ przegrała z SP 2 z Bystrzycy Kłodzkiej. Drugi półfinał zdecydowanie wygrali chłopcy z SP 10 Bielawa pokonując drużynę SP 37 Wałbrzych /4-1/. Zespół SP 6 Świdnica w meczu o trzecie miejsce gładko pokonał Wałbrzych 6-1, a Bielawa wygrała ścisły finał z Bystrzycą 3-0. To właśnie SP 10 Bielawa zagra w finale dolnośląskim 11 czerwca 2015 roku. Na koniec zawodów wręczono drużynom pamiątkowe dyplomy, medale i puchar. Dyplomami wyróżniono najlepszych zawodników w swoich zespołach. Zostali nimi: Dorian Krakowski /SP 6 Świdnica/, Damian Filipiak /SP 37 Wałbrzych/, Maciej Olczak /SP 2 Bystrzyca Kłodzka/, Jerzy Dzimira /SP 10 Bielawa/.