IV-liga: IV–liga: AKS wygrywa w Bierutowie

Niedziela, 9 listopada 2014, 17:13
Aktualizacja: 0:16
Autor: red.
Po trzech meczach bez wygranej i zdobyciu zaledwie jednego punktu na dziewięć możliwych, piłkarze IV–ligowego AKS–u Strzegom w końcu wygrali. W niedzielę, 9 listopada podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego zwyciężyli na wyjeździe Widawę Bierutów 3:2 (1:1).

AKS, zajmujący przed tą kolejką 11. miejsce w tabeli IV ligi dolnośląskiej, musiał w niedzielę pokonać rywala z Bierutowa, by odskoczyć mu na 7 punktów. W przypadku przegranej strzegomian zawodnicy Widawy zniwelowaliby stratę tylko do 1 oczka, a to oznaczałoby coraz większą nerwówkę w kontekście walki o utrzymanie ligowego bytu.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli goście ze Strzegomia, którzy otworzyli wynik już w 8. minucie. Gola na 1:0 – pierwszego w tym sezonie – strzelił Burszta. Później zaatakowali gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji bramkowych. Bramkarza AKS-u – Nowaka udało im się pokonać w 40. minucie i piłkarze obu zespołów schodzili na przerwę przy stanie 1:1. Pierwsze 10 minut po zmianie stron tak naprawdę zadecydowało o końcowym wyniku. W tym okresie przyjezdni dwukrotnie - grając z kontry - pokonali golkipera miejscowych – najpierw kapitalny rajd przez prawie całe boisko zakończył celnym strzałem na bramkę Dobrowolski, a kilka minut później sytuację „sam na sam” wykorzystał Traczykowski. Zawodnikom z Bierutowa udało się co prawda strzelić jeszcze gola kontaktowego, jednak na więcej nie pozwoliła im defensywa gości. Zawody zakończyły się wynikiem 3:2 dla AKS-u, co oznaczało 4 zwycięstwo naszej drużyny na wyjeździe w tej rundzie.

Trener Jarosław Krzyżanowski – Postanowiłem zmienić trochę taktykę na ten mecz. Do tej pory to przeważnie my prowadziliśmy grę, co nie zawsze oznaczało zdobycie jakichkolwiek punktów. W niedzielę zagraliśmy z kontry i , co ważne, taktyka ta zdała egzamin. Gospodarze postawili nam trudne warunki gry, jednak udało nam się zdobyć ważne 3 punkty na ich małym boisku. Dziękuję chłopakom za dobry występ.

Ostatni mecz pierwszej rundy sezonu odbędzie się w sobotę – 15.11. Rywalem AKS-u będzie Nysa Zgorzelec. Zawody rozegrane zostaną w Zgorzelcu.

Widawa Bierutów – AKS Granit Strzegom S. A 2:3 (1:1)

bramki dla AKS-u: Burszta, Dobrowolski, Traczykowski

AKS: Nowak, Gawlak (Fojna), Bęś, Bober, Wiśniewski, Serweciński, Burszta (Rogowicz), Sabat, Sobczak, Traczykowski (Jaszowski), Dobrowolski (Nitarski)