Czytających: 1543

III-liga: III–liga: Końcówka roku pod kątem debiutów i premierowych goli

Niedziela, 23 listopada 2014, 19:04
Aktualizacja: 19:07
W ostatnim tegorocznym występie pierwsza drużyna Polonii–Stali Świdnica pewnie pokonała Polonię Trzebnica 6:0. Po ostatnich nienajlepszych występach, kiedy to mieliśmy spore problemy przede wszystkim ze skutecznością, w końcu przełamaliśmy niemoc i zaaplikowaliśmy rywalowi solidny bagaż bramek. Na boiskach III–ligowych zadebiutowało trzech naszych graczy, ponadto jeden z piłkarzy zaliczył premierowe trafienie na tym szczeblu rozgrywkowym. Zimę spędzimy na 8. miejscu w tabeli.

Od początku spotkania zawodnicy reprezentujący barwy czerwonej latarni rozgrywek nie mieli za dużo do powiedzenia w starciu z dobrze dysponowanymi piłkarzami Polonii-Stali. Mimo momentami potężnego naporu świdniczan przez długi czas nie byliśmy w stanie wyjść na prowadzenie. W końcu udało się w 34. minucie, Marcin Morawski świetnie dograł do Grzegorza Borowego, a ten w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem posłał piłkę obok interweniującego Karola Buchli. Worek z bramkami na dobre rozwiązał się kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy. Marcin Morawski fantastycznie przymierzył z 20 metrów w same "widły" zmieniając wynik na świetlnej tablicy na 2:0. 10 minut później było już 3:0, kiedy to swoją drugą bramkę w tym boju zaliczył Grzegorz Borowy. Gospodarze nie zwalniali tempo podążając z kolejnymi ataki i tak w 68. minucie mieliśmy już 4:0. Paweł Tobiasz dorzucił futbolówkę z prawego skrzydła, a swoją premierową bramkę na boiskach III-ligi zaliczył Łukasz Kot. W ostatnich minutach rezultat spotkania ustalili Rafał Luber i Marcin Morawski strzelając kolejno piątego i szóstego gola dla naszej ekipy. Polonia-Stal Świdnica ostatecznie pokonała trzebnicką Polonię aż 6:0 kończąc rok 2014 na 8. miejscu w tabeli ze zgromadzonymi 27 punktami. W klasyfikacji strzelców naszego zespołu prowadzi Grzegorz Borowy z 8 trafieniami, dalej są Marcin Morawski (7), a także Kamil Kukla i Paweł Tobiasz (obaj po 5). W meczu przeciwko trzebniczanom zadebiutowało w III-lidze trzech zawodników na co dzień grających głównie w Lidze Dolnośląskiej Juniorów: Dawid Gładysz, Łukasz Schmidt i Oskar Wajdzik.

Polonia-Stal Świdnica - Polonia Trzebnica 6:0 (1:0)

Polonia-Stal: Stitou (75' Wajdzik), Sz. Borowy, Luber, Salamon, Chrapek, G. Borowy, Szuba (65' Gładysz), Morawski, Jaros (75' Schmidt), Tobiasz, Ł. Kot