I-liga szczypiornistów: Cenna wygrana ŚKPR–u na koniec roku

Niedziela, 14 grudnia 2014, 0:57
Aktualizacja: Niedziela, 14 grudnia 2014, 2:12
Autor: ŚKPR
Mogło być wyżej i spokojniej, ale w ostatecznym rozrachunku i tak najważniejsze są punkty. Te zdobyte w starciu z MTS–em Chrzanów mają wartość podwójną. ŚKPR Świdnica pokonał przed własna publicznością beniaminka 24:21 i na półmetku rozgrywek zameldował się na dwunastym, barażowym miejscu. Plan na rundę rewanżową – dźwignąć się w tabeli jeszcze o co najmniej jedną lokatę...

W pierwszej połowe gra ŚKPR-u naprawwdę mogła się podobać. Świdniczanie dobrze spisywali się w defensywie, kolejny dobry występ między słupkami notował Błażej Potocki. W ataku szalał duet Kamil Rogaczewski - Mateusz Piędziak. W 26. minucie Szare Wilki odskoczyły już nawet na siedem bramek, ale drobny przestój pod koniec pierwszej połowy sprawił, że do przerwy ostały się cztery gole zaliczki (15:11).

Po zmianie stron ekipa trenera Krzysztofa Terebuna zdawała się kontrolować wydarzenia na boisku. O bramki było już jednak trudniej, bo w bramce MTS-u rozkręcał się Marcin Górkowski. Wraz z Potockim prześcigali sie w udanych interwencjach. W 47. minucie celny rzut Patryka Dębowczyka dał prowadzenie 22:16 i wydawało się, że w tym spotkaniu większych emocji już nie będdzie. Niestety były, bo na kolejne trafienie Szarych Wilków przyszło czekać aż dziesięć minut. W tym czasie MTS, a konkretnie najlepsi u rywali Marcin Skoczylas i Patryk Rola zdobył cztery gole i w 57. minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 22:20. Co gorsze świdniczanie grali wówczas w osłabieniu. Na szczęście strzelecki impas drużyny przełamał w końcu Michał Pułka. Wynik 23:20 uspokoił sytuację, a ŚKPR dowiózł prfzewagę do ostatniej syreny.

ŚKPR Świdnica - MTS Chrzanów 24:21 (15:11)

Przebieg meczu: 5' 2:2, 10' 4:3, 15' 8:5, 20' 11:6, 25' 14:8, 30' 15:11, 35' 16:12, 40' 18:14, 45' 21:15, 50' 22:16, 55' 22:18, 60' 24:21

ŚKPR: Potocki, Gil, Bajkiewicz - K. Rogaczewski 7, Piędziak 5, Misiejuk 4, Dębowczyk 4, Węcek 1, Motylewski 1, Krzaczyński 1, Pułka 1, Czerwiński, Chaber, P. Rogaczewski
Kary: 8 minut
Karne: 1/1

MTS: Górkowski, Wiatr - Rola 7, Skoczylas 6, Wierzbic 2, Kirsz 2, Dęsoł 2, Stroński 2, Madeja, Książek, Budziosz, Orlicki, Mucha
Czerwona kartka: Kirsz (59') - krytykowanie pracy sędziów