Czytających: 2197

Świdnica: Zwycięstwo na inaugurację przygotowań

Sobota, 24 stycznia 2015, 17:26
Aktualizacja: 17:34
Dobry prognostyk na 2015 rok. W pierwszym tegorocznym meczu, piłkarze Polonii–Stali Świdnica występujący w III–lidze dolnośląsko–lubuskiej pokonali w meczu sparingowym IV–ligowy Sokół Wielka Lipa. To przy okazji udany debiut na ławce trenerskiej Marcina Morawskiego, którego podopieczni pokonali dziś przyjezdnych z gminy Oborniki Śląskie 3:1.

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął kapitan biało-zielonych Grzegorz Borowy, który precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego wyprowadził nas w 12. minucie na prowadzenie. Obie ekipy miały kilka szans na zmianę wyniku w pierwszej odsłonie, ale wynik nie uległ zmianie. Po przerwie blisko wyrównania byli rywale, lecz napastnik Sokoła przegrał pojedynek z naszym golkiperem, a chwilę później zaczęli punktować zawodnicy Polonii-Stali. Po zespołowej akcji wykończonej przez Sławomira Truszczyńskiego, a następnie bramce Gracjana Klimczaka zrobiło się już 3:0 dla ekipy Marcina Morawskiego. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie.

Polonia-Stal Świdnica - Sokół Wielka Lipa 3:1 (1:0)

Polonia-Stal: Stitou, Chrapek, Sudoł, Salamon, Pankowski, Szuba, Tobiasz, Rytko, Kukla, Jaros, G. Borowy oraz Bęc, Luber, Skrypak, Truszczyński, Klimczak