Świdnica: Młodzicy ŚKPR–u w kratkę

Wtorek, 21 kwietnia 2015, 22:30
Aktualizacja: 22:33
Autor: red.
Ostatnie mecze w ligach dolnośląskich rozegrali młodzicy ŚKPR–u Świdnica. Tym razem lepiej spisała się młodsza drużyna. Starsza – będąca świeżo upieczonym wicemistrzem Dolnego Śląska – niespodziewanie przegrała.

Ekipa trenera Krzysztofa Terebuna uległa we własnej hali Siódemce Miedzi Legnica 29:30 (12:16). Trener specjalnie nie rozpaczał, bo mecz można było potraktować wybitnie sparingowo – szansę gry dostało aż szesnastu zawodników.

Od 24 do 26 kwietnia świdniczanie wezmą udział na mocno obsadzonym turnieju o Puchar Podlasie (z udziałem zespołów z Polski, Białorusi i Litwy). Będzie to jeden z etapów przygotowań do półfinału Mistrzostw Polski, który od 15 do 17 maja odbędzie się w Zabrzu. ŚKPR zagra przeciwko gospodarzom – Pogoni, Orlikowi Brzeg i najprawdopodobniej Anilanie Łódź (rozgrywki w województwie łódzkim jeszcze się nie zakończyły).

Awans do finału MP uzyskają dwie najlepsze drużyny zabrzańskiego turnieju

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 29:30 (12:16)

ŚKPR: Matlęga, Wiszniowski – Chmiel 7, Marcinkowski 7, Wieczorek 5, Koźmińczuk 3, Zaremba 2, Kopyciak 2, Paleń 2, Starosta 1, Trzpil Sokołowski, Etel, Kulon, Ingram, Smagór

Młodszy zespół młodzików efektownie zakończył sezon i wysoko pokonał Jedynkę Ziębice 33:20 (22:12). – Mieliśmy z tym zespołem do wyrównania rachunki, bo w pierwszym meczu pechowo zremisowaliśmy. Chłopaki wyszli na boisko bardzo zmobilizowani. Po pięciu minutach prowadzili 7:0, a po dziesięciu 12:2 – opowiada trener Wiesław Iwanio.

Świdniczanie imponowali zwłaszcza skutecznością rzutową i przemyślaną zespołową grą. Do przerwy ŚKPR utrzymał dziesięć bramek przewagi, a po zmianie stron dołożył jeszcze trzy gole.

ŚKPR zakończy zmagania w grupie B na czwartym lub piątym miejscu. Ligę wygrał Górnik Złotoryja.

ŚKPR Świdnica – Jedynka Ziębice 33:20 (22:12)

ŚKPR: Korbut, Zerka, Nosal – Kryśpiak 9, Piątkowski 7, Fiłonowicz 6, Bal 6, Pietraszek 3, Mleko 1, Szczepański 1, Łach, Wojewodzic, Stadnik