REGION: Piłkarski Puchar Polski: Polonia/Stal gra dalej!

Czwartek, 28 maja 2015, 12:23
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2015, 9:01
Autor: red.
Piłkarze Polonii/Stali Świdnica awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczni Marcina Morawskiego pokonali A–klasowy Grom Gromadzeń–Wielowieś 3–0.

Rywal świdniczan to obecny lider A-klasowych rozgrywek w okręgu legnickim i rewelacja tegorocznej edycji Pucharu Polski. Na boisku w Ścinawie to jednak dominowała nasza Polonia/Stal. Już w 5. minucie Skrypak precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego wyprowadził naszą ekipę na prowadzenie. W 21. minucie było już 2-0, bowiem na listę strzelców wpisał się Rytko. Do końca pierwszej połowy więcej goli już nie wpadło, choć Polonia miała ku temu okazje. W drugiej odsłonie nasza drużyna kontrolowała wydarzenia na murawie, ale ambicji zespołowi Gromu na pewno nie można odmówić. Wynik meczu ustalił w 76. minucie Tobiasz, który wykorzystał dokładne podanie Tarnova.

14 czerwca Polonia/Stal Świdnica powalczy w finale dolnośląskim o awans na szczebel centralny. Rywalem będą Karkonosze Jelenia Góra lub Ślęza Wrocław (mecz tych zespołów 10 czerwca).

Grom Gromadzyń-Wielowieś - Polonia-Stal Świdnica 0:3 (0:2)

Polonia-Stal: Kot, Pankowski, Salamon, Sudoł, Luber, Rytko (46' Szuba), Morawski (63' Sowa), Tarnov, Skrypak (67' Jaros), Tobiasz, G. Borowy