REGION: IV liga piłkarska: Strzegom lub Żarów najprawdopodobniej spadną z ligi

Niedziela, 14 czerwca 2015, 13:10
Nie mamy dobrych wiadomości dla piłkarskich kibiców z regionu. Wszystko wskazuje na to, że albo AKS Strzegom albo Zjednoczeni Żarów pożegnają się z IV ligą.

Stanie się tak, bowiem z III ligi spadły aż 3 zespoły dolnośląskie (Polonia Trzebnica, KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie oraz Bielawianka), a to oznacza, że z IV ligi spadną nie 4, jak pierwotnie zakładano, a 5 drużyn. I wszystko wskazuje na to, że tym piątym zespołem będzie ktoś z dwójki AKS lub Zjednoczeni.

Wczoraj AKS Strzegom w bardzo trudnym meczu pokonał na murawie w Świebodzicach Widawę Bierutów 2-1. W pierwszej połowie dość wyraźną przewagę posiadała nasza drużyna, ale wykorzystaliśmy tylko jedną sytuację, kiedy to w 20. minucie na listę strzelców wpisał się grający trener Jarosław Krzyżanowski. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało, a goście zdołali doprowadzić do remisu. Na domiar złego kilka chwil później Demirow został ukarany czerwoną kartką i drużyna AKS-u musiała sobie radzić w 10-osobowym składzie. Na szczęście, w 85. minucie meczu syn trenera Krzyżanowskiego – Dawid - wyskoczył najwyżej do dośrodkowania i strzałem głową zapewnił swojej ekipie komplet punktów.

Drugi nasz zespół w IV lidze, a mianowicie Zjednoczeni Żarów, zgodnie z planem, pewnie wygrał w Chojnowie z zamykającą tabelę Chojnowianką 6-2. To zwycięstwo w znacznym stopniu przybliżyło Żarów do utrzymania.

O wszystkim, a więc o losie naszych zespołów, zadecyduje ostatnia seria spotkań. AKS na boisku w Świebodzicach podejmuje Nysę Zgorzelec, która już wcześniej straciła szansę na utrzymanie. Wydaje się, że AKS powinien ten mecz wygrać. Trudniejsze zadanie stoi przed piłkarzami Zjednoczonych, którzy na własnym stadionie podejmą BKS Bolesławiec. To drużyna solidna, ale z pewnością pozostająca w zasięgu Zjednoczonych.

AKS Granit Strzegom S. A. – Widawa Bierutów 2:1 (1:0)

AKS-u: Nowak – Sabat, Bęś, Chmura, Bober, J. Krzyżanowski, Domaradzki, Demirow, Nitarski (Burszta), Stępień (D. Krzyżanowski), Dobrowolski (Jaszowski)