Czytających: 1185

REGION: IV liga piłkarska: Ze zmiennym szczęściem

Piątek, 28 sierpnia 2015, 15:08
Aktualizacja: 15:10
Futboliści Zjednoczonych Żarów sprawili niespodziankę i wygrali w Głogowie. AKS Strzegom okazał się minimalnie gorszy od Olimpii Kowary.

AKS mierzył się w meczu wyjazdowym z Olimpią Kowary, która ma III-ligowe aspiracje. Już w 7. minucie miejscowi wyszli na prowadzenie, choć nasi reklamowali sędziemu zagranie ręką gracza z Kowar, ale arbiter gola uznał. Jeszcze przed przerwą Kowary mogły podwyższyć prowadzenie, ale na nasze szczęście, zmarnowały rzut karny. Tymczasem w 35. minucie Bęś wykorzystał dokładne dośrodkowanie i doprowadził do remisu. W drugiej odsłonie stroną przeważającą byli gospodarze, ale AKS mądrze rozbijał ataki rywala. W 73. minucie jednak nasza defensywa zaspała i Olimpia znów wyszła na prowadzenie. Nasi rzucili się do odrabiania strat, lecz próby Szymczyka i Stępnia nie były skuteczne.
- Jechaliśmy do Kowar po pełną pulę. W tamtym sezonie wygraliśmy tu przecież 3:0. Ekipa Olimpii pokazała się z dobrej strony, ale my wcale nie byliśmy gorsi. W tym meczu rotowałem trochę składem, ponieważ w ciągu jednego tygodnia musimy rozegrać trzy mecze. Teraz czeka nas wyjazd do Żarowa, a spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę – początek o godz. 17.00 - stwierdził Jarosław Krzyżanowski.

Olimpia Kowary – AKS Granit Strzegom S. A. 2:1 (1:1)

AKS: Kretkowski – Krupnik (Dobrowolski), Bęś, Gołąbek (Gawlak), Szymczyk, Górowski (Durajczyk), Sabat, Demirow (Jaszowski), Sobczak, Wasilewski (D. Krzyżanowski), Alwin (Stępień)

Tymczasem Zjednoczeni Żarów pokonali na wyjeździe Chrobry II Głogów 2-1. Początkowe minuty były dość niemrawe w wykonaniu obu zespołów. Mecz ożywił się w 23. minucie, kiedy Chłopek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kilka minut później piłka po strzale Kołodzieja odbiła się od poprzeczki, a dobitka Kloca minęła światło bramki. Wreszcie w 36. minucie przytomnością zaimponował Kloc, który wyprowadził Żarów na prowadzenie. Druga odsłona zaczęła się fatalnie dla Zjednoczonych, bowiem już w 47. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Chrobry po zdobyciu gola rzucił się do jeszcze bardziej skomasowanych ataków, lecz nasza drużyna przetrzymała ten okres gry i w 65. minucie odpowiedziała skutecznym atakiem. Goździejewski przeprowadził kilkudziesięciometrowy rajd i zakończył go skutecznym strzałem. Do końca meczu nasza drużyna ze świetnie spisującym się między słupkami Hruszowcem, nie pozwoliła sobie strzelić gola i wywiozła z Głogowa komplet oczek.

Chrobry II Głogów – Zjednoczeni Żarów 1-2 (0-1)

Zjednoczeni : Hruszowiec - Kaczmarczyk, Drąg, Bielski, Chłopek (85 Łuczak) , Czoch, Dubicki Maciej , Goździejewski, Łagiewka (92 Gaładyk), Kołodziej, Kloc (91 Bobrecki).