Czytających: 1797

Świdnica: Ligowcy z Dzierżoniowa nieco lepsi

Sobota, 13 lutego 2016, 17:24
Aktualizacja: Niedziela, 14 lutego 2016, 12:25
W czwartym meczu kontrolnym piłkarze Polonii/Stali Świdnica przegrali 1–2 z Lechią Dzierżoniów.

Grzegorz Borowy, zastępujący w roli trenera Piotra Bolkowskiego, który jest w Lizbonie na stażu trenerskim, miał do dyspozycji 21 piłkarzy. Do przerwy zespołem lepszym była Lechia, która grała składniej i stworzyła kilka dogodnych sytuacji do zdobycia goli, ale na szczęście w świdnickiej bramce świetnie spisywał się Amin Stitou. W 37. minucie nasz bramkarz jednak nie zapobiegł stracie gola, a na listę strzelców wpisał się Maciejewski. W drugiej połowie gra Polonii/Stali wyglądała lepiej. Nasi zawodnicy wreszcie zaczęli stwarzać realne zagrożenie pod bramką rywala. Gdy wydawało się, że Poloniści doprowadzą do wyrównania, to wtedy Lechia nas zaskoczyła i za sprawą celnego uderzenia głową podwyższyła na 2-0. Gospodarze grali jednak ambitnie do końcowego gwizdka i w efekcie gola honorowego zdobył wychowanek Polonii – 20-letni Kamil Szczygieł, który ostatnie sezony spędził w Ruchu Chorzów.

Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów 1:2 (0:1)

Polonia-Stal: Stitou, Truszczyński, Marszałek, zawodnik testowany, Luber, Gładysz, Filipczak, zawodnik testowany, Jaros, Wargin, Tobiasz oraz B. Kot, Salamon, Ciuba, Sowa, Kukla, Borowy, Szczygieł, Jagieła, Tarnov, zawodnik testowany.