Wałbrzych: III liga piłkarska: Poloniści triumfują w Wałbrzychu

Niedziela, 17 kwietnia 2016, 9:59
Aktualizacja: Środa, 20 kwietnia 2016, 18:04
Ekipa ze Świdnicy, mimo iż w tym sezonie gra słabo, tym razem zaskoczyła wszystkich i przywiozła komplet punktów z boiska lidera.

Początkowe minuty były bardzo wyrównane, a obie ekipy walczyły głównie o opanowanie środka boiska. Warto odnotować strzał Krawca pewnie wyłapany przez Stitou. W 11. minucie zaskakującym uderzeniem popisał się Tarnov, ale Jarosiński stanął na wysokości zadania. W odpowiedzi aktywny Krawiec starał się zaskoczyć golkipera przyjezdnych, ale bez powodzenia. 10 minut później najlepszy strzelec ekipy ze Świdnicy doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry. Górnicy sporadycznie zagrażali bramce Stitou. Dopiero w 34. minucie w znakomitej okazji znalazł się Orłowski, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem Polonistów, który wybronił również dobitkę. Kilka chwil później strzał z dystansu Morawskiego pewnie wyłapał Stitou. W odpowiedzi w dogodnej okazji znalazł się Wargin, ale z kilku metrów uderzył zbyt anemicznie, by pokonać Jarosińskiego.

Od początku drugiej odsłony wałbrzyszanie zaczęli grać śmielej i ofensywniej. W 53. minucie z dystansu uderzył Orłowski, jednak Stitou był na posterunku. W kolejnych kilku minutach podopieczni Roberta Bubnowicza wykonywali kilka stałych fragmentów gry, lecz rywal umiejętnie się bronił. Wreszcie w 58. minucie Krawiec zagrał z rzutu wolnego mocno w pole karne i piłka zatrzepotała w siatce gości. W 67. minucie mogło, a nawet powinno, być 2-0 dla wałbrzyszan, ale w sytuacji sam na sam spudłował Migalski. Dość nieoczekiwanie świdniczanie wyrównali 75. minucie, kiedy skutecznie z wolnego przymierzył Sowa. W 85. minucie to Polonia/Stal mogła rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale Borowy przegrał pojedynek z Jarosińskim. W 90. minucie futbolówka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Stitou. W doliczonym czasie gry stało się to czego chyba nikt się nie spodziewał. Szczygieł ograł obrońców i zdobył gola dającego wygraną świdnickiej ekipie.

Górnik Wałbrzych – Polonia/Stal Świdnica 1-2 (0-0)

Górnik: Jarosiński - D. Michalak, Tyktor, Orzech, Surmaj - Radziemski, Morawski (85’ Krzymiński), Krawiec, Sawicki, Migalski - Orłowski

Polonia/Stal: Stitou - Jaros, Salamon, Sudoł, Marszałek (72’ Tobiasz) - Sowa (86’ Truszczyński), Borowy, Filipczak, Wargin, Ł. Kot (65’ Szczygieł) - Tarnov (26’ Pawlak).