Czytających: 2117

Świdnica: Finał czwórboju strefy wałbrzyskiej

Środa, 18 maja 2016, 14:18
Powalczyli, ale nie udało się awansować dalej.

Na Stadionie Zawiszów rozegrany został finał strefy wałbrzyskiej w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych. Dwie najlepsze drużyny miały automatyczny awans do dalszego szczebla zawodów. Najbliżej awansu do finału dolnośląskiego byli chłopcy z SP 4 w Świdnicy, którzy zajęli trzecie miejsce. Chłopcy z czwórki trochę gorzej wypadli niż tydzień wcześniej w zawodach miejskich. Punkty z rywalizacji świdnickiej pozwoliłyby im awansować z drugiego miejsca. Najlepsze świdnickie drużyny dziewcząt uplasowały się na miejscach: SP 8 na piątym i SP 6 na miejscu szóstym. Czwórbój lekkoatletyczny to rywalizacja sześcioosobowych zespołów w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców oraz skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Suma pięciu najlepszych wyników zawodników przeliczonych na punkty dawała rezultat końcowy drużyny.

Do finału dolnośląskiego awansowały po dwie drużyny: dziewcząt z SP 26 Wałbrzych i SP 2 Bystrzyca Kłodzka oraz chłopcy z SP Jugów i SP 2 Bystrzyca Kłodzka. Finał dolnośląski rozegrany zostanie 24 maja od godz. 10.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Na zakończenie zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i statuetki. Nagrodami książkowymi nagrodzono najlepiej punktujących uczestników, którymi zostali: Julia Kruk z SP Łagiewniki (248 pkt) i Adrian Korbas z SP Jugów (235 pkt)