Czytających: 1969

Europa: Paweł Fajdek Mistrzem Europy

Poniedziałek, 11 lipca 2016, 14:32
Aktualizacja: 14:33
Najlepszy polski młociarz znów pokazał klasę. Podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy odbywających się w Amsterdamie wychowanek ULKS Zielony Dąb zdobył złoto w rzucie młotem. Rezultat 80,93 m umocnił go na pozycji lidera i pozwolił zdobyć złoty krążek.

Był bezkonkurencyjny i nie zawiódł oczekiwań Polaków, a przede wszystkich mieszkańców gminy Żarów. Za jego powodzenie podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy i sukces mocno trzymali kciuki sami Żarowianie. - Na zawodach nie myślisz, tylko działasz. Ten automatyzm w momencie startu jest najważniejszy. Nie patrzysz wtedy na rywali, tylko znajdujesz spokój i robisz swoje - mówi Paweł Fajdek.

Tuż za Fajdkiem, z wynikiem 78,84 m uplasował się Ivan Tichon z Białorusi, który wywalczył srebrny medal. Trzecią lokatę zajął Wojciech Nowicki, który rzucił młot na odległość 77.53m.

Zdobyty złoty medal podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy to dobry zwiastun i przedsmak tego, co może nastąpić na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro. A te odbędą się w dniach 5-21 sierpnia. Czekamy na kolejne dobre wiadomości.