Czytających: 1713

Jaworzyna Śląska: IV liga piłkarska: Karolina efektownie inauguruje sezon

Niedziela, 14 sierpnia 2016, 19:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 13:35
Beniaminek IV ligi, Karolina Jaworzyna Śląska pokonała na własnym stadionie Sokoła Marcinkowice 3–0.

Rywalizacja rozpoczęła się od mocnego wejścia Karoliny. Do 12 minuty na bramkę Sokoła strzelał dwukrotnie J. Rosiak jednak nie na tyle, aby zaskoczyć bramkarza. W 13. minucie Ptak prostopadle podał do Mroza, który lobem pokonał bramkarza. Pod koniec pierwszej odsłony groźniej zaatakowali goście, ale dobrze bronił Wajdzik.

Początkowy kwadrans drugiej połowy należał do Sokoła. Przyjezdni dążyli do zdobycia gola wyrównującego, ale defensywa Karoliny spisywała się bez zarzutu. Tymczasem w 64. minucie było 2-0. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Bartosza Roszaka, który dograł wprost na głowę Michała Rosiaka, a ten pokonał Walczaka. W 83. minucie Ptak ponownie prostopadle zagrał do Mroza, który następnie oddał strzał. Piłkę odbił bramkarz, nasz zawodnik chciał jednak ją jeszcze dobić ale został ściągnięty za koszulkę na murawę przez Walczaka. Sędzia bez wahania pokazał na „wapno” i ukarał bramkarza gości czerwoną kartką. Karnego na gola bezpośrednio nie zamienił sam poszkodowany ponieważ umieścił piłkę w bramce dopiero po dobitce.

MKS B&W Karolina: Wajdzik, M. Rosiak, Mrowiec, Salamon, Czernicki – Schmidt (65′ D. Tymcik), Mróz (90+1 Adamowicz), J. Rosiak, Roszak, Borowy – Ptak oraz Jaszowski, Leletko, B. Tymcik, Wudel.