Świebodzice: Świebodziczanin wicemistrzem Świata w powożeniu

Środa, 24 sierpnia 2016, 15:44
Aktualizacja: Czwartek, 25 sierpnia 2016, 15:47
Bartłomiej Kwiatek wywalczył drużynowo Wicemistrzostwo Świata w powożeniu.

Za nami Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi - Piber 2016. Najliczniej obsadzone w historii Mistrzostwa Świata okazały się być dla Polski bardzo szczęśliwe i udane - bo zwieńczone historycznym wynikiem! Podwójne srebro dla Polski to niebywałe wydarzenie, które zdarzyło się w polskim sporcie jeździeckim po raz pierwszy, w dodatku ma w nim swój znaczący udział mieszkaniec naszego miasta.

Bartłomiej Kwiatek, na co dzień mieszkający w Świebodzicach i trenujący w pobliskim Stadzie Ogierów Książ, zdobył medal drużynowy dla zespołu polskiego. To pierwszy tak znamienity sukces od 1995 roku (wtedy Polska zdobyła srebrny medal drużynowy w powożeniu zaprzęgami parokonnymi na Mistrzostwach Świata w Poznaniu). Najmłodsza drużyna ze wszystkich startujących na Mistrzostwach Świata w Piber stanęła na drugim miejscu podium. W skład drużyny wchodzili:

Weronika Kwiatek & koń Bartnik - luzak Maciek Mazurek;

Bartłomiej Kwiatek & koń Sonet - luzak Daniel Kłosowski

oraz Marcin Kilańczyk (debiutant MŚ) & koń Prymus - luzak Filip Nowacki.

Warto również podkreślić, że nasz utalentowany Bartłomiej Kwiatek startuje w zawodach tylko i wyłącznie końmi polskiej hodowli, rodzimą śląską rasą - której największa hodowla znajduje się właśnie w Stadzie Ogierów w Książu.