Czytających: 1514

Świdnica: III liga koszykówki: Powrót koszykarskiej Świdnicy

Środa, 5 października 2016, 16:12
Aktualizacja: 16:15
Inauguracyjny mecz Prakto Polinii Świdnica jest dowodem na to, że w sportowej Świdnicy wszystkim brakowało ligowych zmagań koszykarskich.

Przez trzy kwarty wynik meczu był bardzo wyrównany i dopiero w ostatnich 15 minutach wałbrzyszanie zdobyli dziesięciopunktową przewagę, której nie udało się już odrobić. Ostatecznie walka zakończyła się wygraną Górnika Wałbrzych Trans.eu 78:67. Najlepszym zawodnikiem drużyny gości był Damian Durski, który zdobył aż 40 punktów. U świdniczan po 13 punktów zebrali Michał Kurpiel i Damian Sieńko, Mateusz Soboń zdobył 11 punktów, a 10 - Radek Rogacz.

Na trybunach zasiadło ponad 250 kibiców, w tym także poseł Wojciech Murdzek, radni Wiesław Żurek i Marek Marczewski, Wicestarosta Zygmunt Worsa oraz kierownik OSIR Jan Czałkiewicz. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich multum atrakcji. W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów z połowy, w którym można było wygrać zmywarkę ufundowaną przez firmę Electrolux. Dodatkowo nagrody ufundowali także Gabinet Fizjoterapii Krzysztof Januszko oraz organizator Stowarzyszenie Basket Świdnica. Do boju zagrzewały tancerki z MDK, podopieczne Renaty Łukaszewicz.