Czytających: 1330

Strzegom: Ogromny sukces strzegomskiego judoki

Czwartek, 10 listopada 2016, 16:43
W Bytomiu odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w judo.

Jest to jeden z najważniejszych turniejów dla adeptów tego sportu. Na Puchar Polski do Bytomia przyjechało ponad 400 zawodników.

Sekcję judo AKS-u Strzegom reprezentowało 2 zawodników. W kategorii do 46 kg Dawid Hypta nie miał sobie równych. W fazie grupowej pokonał on swoich przeciwników w iście mistrzowski sposób, docierając do finału. Przed finałową walką cenne wskazówki przekazał swojemu zawodnikowi trener Józef Smoter, tym samym motywując go do zwycięstwa. W walce o złoto Dawid pokonał swojego rywala i stanął na najwyższym miejscu podium.
- Mnóstwo wyrzeczeń i ciężka praca na treningach przyniosła oczekiwany rezultat, warto było – skomentował Dawid po odebraniu złotego medalu.

Drugi z naszych zawodników Jakub Miszkiewicz po przegraniu pierwszej walki, odpadł w dalszej rywalizacji.