Czytających: 1439

Świdnica: III liga koszykówki: Wyjazdowa przegrana

Środa, 30 listopada 2016, 17:45
Aktualizacja: 17:48
Wyjazdowy mecz Prakto Polonia Świdnica z KKS Siechnice nie należał do najłatwiejszych.

Zespół, który ma sobą cztery wygrane w lidze, wysoko postawił świdniczanom poprzeczkę. Może dlatego poloniści przystąpili do ataku od samego początku, prowadząc po pierwszej połowie 35:19. Jednak druga połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Celnie trafiając za trzy punkty odrobili straty i ostatecznie wygrali 70:61.

Najskuteczniejszy w drużynie z Siechnic był Damian Oswald, który zdobył 20 punktów, z czego 15 punktów rzutami za trzy punkty. 12 punktów zdobył Bartosz Zając, a 10 – Marcin Puzio. Dla świdniczan 16 punktów zdobył Damian Sieńko, 10 Mateusz Soboń, a Grzegorz Kaczmarczyk – 8.
– Kolejny mecz, w którym wszystko mamy ułożone po pierwszej połowie, a potem coś pęka. Zostawiamy serce na boisku a jednak wynik jest niekorzystny. Myślę że to kwestia braku ogrania i doświadczenia ligowego. Jestem jednak dumny z chłopaków za zaangażowanie – powiedział Andrzej Słobodzian.

Za tydzień koszykarze pauzują.

Prakto Polonia: Sieńko 16, Soboń 10, Kaczmarczyk 8, Pałac 7, Słobodzian 7, Olszewski 5, Kurpiel 4, Biernat 2, Kaliński 2