Czytających: 2193

Świdnica: III liga koszykówki: Nieznaczna porażka po dogrywce

Czwartek, 2 marca 2017, 17:11
Aktualizacja: Piątek, 3 marca 2017, 15:12
Wczorajszy mecz z UKS Rio Team Złotoryja zakończył się wynikiem 91:84 dla gości.

Świdniccy koszykarze walczyli przez cztery kwarty, i choć na początku goście wygrywali, to (I kwarta zakończyła się wynikiem 21:17, druga 39:38, a trzecia 62:58), to Prakto Polonia Świdnica wyrównała stratę i wynikiem 78:78 doprowadziła do dogrywki.

Niestety w dogrywce świdniczanie nie znaleźli sposobu na szybki atak koszykarzy z UKS Rio Team Złotoryja i ostatecznie to goście wygrali. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobili Michał Glabuś i Paweł Nowicki po 22, oraz Maciej Miłoń 21 punktów. Dla Prakto Polonia Świdnica 21 punktów zdobył Jacek Pałac, a po 13 – Damian Sieńko i Andrzej Słobodzian.

Przed koszykarzami przedostatni mecz na własnym parkiecie już w sobotę 4 marca 2017 r. o godzinie 18.00 na Zawiszowie. Tym razem świdniczanie gościć będą drużynę KKS Siechnice, w której grają jedni z lepszych „trójkowych” ligi. Damian Oswald i Bartosz Zając mają łącznie na koncie 70 celnych rzutów za trzy punkty, z kolei nasi koszykarze Andrzej Słobodzian i Mateusz Soboń – 59, mecz zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Świdniczanie pragną serdecznie zaprosić na mecz wszystkie Panie, albowiem z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet każda z nich dostanie od koszykarzy symbolicznego kwiatka. Do zobaczenia na Zawiszowie.