Czytających: 1250

Jaworzyna Śląska: Osiedle i Przyjaciele ponownie mistrzem

Wtorek, 7 marca 2017, 14:34
Aktualizacja: 14:37
Po wygranym finale z Venusem Nowice 10:8 Osiedle i Przyjaciele po rocznej przerwie powraca na Mistrzowski tron.

W meczu o 3 miejsce mistrz z poprzedniego sezonu Ebueee Ehee bez problemów pokonał Znajomych Fryzjera 6:3.W meczu rewanżowym o miejsca 5-6 Darbor Bolesławice przegrywa z Perlaże RakSerwis 4:7 tym samym Perlaże rewanżuje się za porażkę w 1 meczu i mając lepszy stosunek bramkowy w dwu meczu zajmuje 5 miejsce.

3.runda play-off 3.03.2017 o miejsca 5-6 mecz rewanżowy DARBOR BOLESŁAWICE-PERLAŻE RAKSERWIS 4:7(2:3) Darbor:2-Kantyluk,1-Gawlak,Pogoda, Perlaże:3-Janiszewski,2-Chodurek,1-Gałka,Kusio, Perlaże od początku ruszył do przodu i chciał odrobić straty z 1.meczu jednak do 10'Darbor dotrzymywał kroku jednak później stracił kolejne bramki i dał sobie wydrzeć zwycięstwo,Perlaże odrobiło straty z nawiązką i ostatecznie zajęło 5 miejsce.

o miejsca 3-4 EBUEEE EHEE-ZNAJOMI FRYZJERA 6:3(4:1) Ebueee:2-K.Jędras,1-M.Gradowicz,M.Kurzeja,Krawczyk,Pierkowski, Znajomi:1-S.Drozdek,R.Kwiatkowski,B-Kwiatkowski, Od początku spotkania przeważało Ebueee i już do przerwy wyrobiło sobie trzema bramkową przewagę,której nie oddali do końca.Druga połowa bardziej wyrównana bo stary mistrz nie co odpuścił i zajął ostatecznie 3 miejsce w tabeli.

FINAŁ: VENUS NOWICE-OSIEDLE I PRZYJACIELE 8:10(5:5) Venus:5-Wirchniański,2-Włodarczyk,1-M.Charytanowicz,R.Charytanowicz, Osiedle:4-Borowy,Sowa,2-Skupniewicz, Jeszcze do przerwy mecz był w miarę wyrównany i obie drużyny na przerwę schodzili z 5-cioma trafieniami i wydawało się że walka o Mistrzowski tytuł rozstrzygnie się w ostatnich kolejkach.Jednak stało się inaczej drużyna z Osiedla Ceglanej po przerwie powiększała przewagę bramkową i w 28' było już 10:5!Venus obudził się dopiero w ostatnich dwóch minutach gdy trafił do bramki trzykrotnie,jednak na wyrównanie zabrakło już czasu i po rocznej przerwie Osiedle i Przyjaciele ponownie zdobywa Mistrza JALP DARBOR-Cup

KOŃCOWA TABELA SEZONU 2016/17 1.OSIEDLE I PRZYJACIELE 2.VENUS NOWICE 3.EBUEEE EHEE(m) 4.ZNAJOMI FRYZJERA 5.PERLAŻE RAKSERWIS 6.DARBOR BOLESŁAWICE

najlepszy zawodnik(MVP)Adrian Krzykalski(Venus) najlepszy bramkarz:Maciej Jaśkowiak(Ebueee) najlepszy strzelec:Wojciech Sowa(Osiedle) najlepszy junior:Sebastian Putaj(Znajomi) najstarszy zawodnik:Zbigniew Kezior(Perlaże) nagroda specjalna:Sebastian Grajaszek(Osiedle).

Po zakończeniu meczu finałowego nagrody rozdali Pan Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, Pan Dariusz Borodziuk właściciel firmy DarBor w Bolesławicach sponsor strategiczny rozgrywek oraz Pan Sylwester Bartczak Dyrektor SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej,który był organizatorem rozgrywek.Tegoroczne mecze sędziowali Dariusz Luber i Janusz Kurzeja jako liniowy oraz Grzegorz Bukała.Serdeczne podziękowania dla Ewy Klasa, Ryszarda Szmyrskiego oraz Jurka Jopka ,którzy pomagali przy tegorocznych rozgrywkach. Podziękowania dla wszystkich zawodników biorących udział w rozgrywkach oraz wszystkich kibiców,którzy zasiadali na widowni i już dzisiaj zapraszamy na jesień na XV już edycje Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej,która jest najdłużej grająca liga w naszym powiecie. (http://jalph-darborcup.futbolowo.pl)