Czytających: 2243

Strzegom: Tatami w finale Super Ligi judo

Piątek, 24 listopada 2017, 19:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 listopada 2017, 9:51
Finał Super Ligi Judo odbył się w Oleśnicy. Nie mogło w niej zabraknąć klubu TATAMI Strzegom.

Wystartowała rekordowa ilość, bo aż 850 judoków z 43 klubów z województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, lubuskiego, a także z Niemiec i Czech.

Dodatkową motywacją dla młodych adeptów judo była obecność jednego z najlepszych zawodników w historii polskiego judo - dwukrotnego mistrza świata Rafała Kubackiego, który przed każdym turniejem prowadził trening, dzieląc się z zawodnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Trener Andrzej Rozwałka wystawił do zawodów 12 zawodników. Pierwszego dnia startował w kat. junior mł. Krystian Perchun, który wygrywając wszystkie 5 walk przed czasem, ostatecznie zajął pierwsze miejsce. Drugiego dnia w kat. dzieci starsze i młodsze wszystkie nasze dzieci stanęły na podium. Pierwsze miejsca wywalczyli: Paweł Topa, Adrian Heil, Bernard Bodnar i Kajetan Krzystyniak. Srebro zdobyli: Patryk Michałowicz, Dawid Kamiński i Kosma Krzystyniak. Na najniższym stopniu podium stanęli: Mercedes Berezowska, Katia Kubacka, Krystian Chomiuk i Grzegorz Wąsowski. Drużynowo nasza sekcja zdobyła 16. miejsce.

Wielkie podziękowania dla trenera Andrzeja Rozwałki i dla naszych dzieci za udany sezon.