Środa, 29 listopada 2017, 19:27
Aktualizacja: Czwartek, 30 listopada 2017, 19:28
Rywalizowały siatkarskie drużyny AKS–u Strzegom.

Drużyna kadetów zaliczyła daleki wyjazd do Góry, natomiast trzecioligowcy podejmowali w hali OSiR zespół z Jelcza-Laskowic.

Strzegomska młodzież sprawiła kibicom niespodziankę. Chociaż cały mecz z Pogonią zakończył się wygraną gospodarzy 3:1, to jednak cieszy dobra postawa naszych siatkarzy i wygrana w secie trzecim. To był jak dotąd najlepszy set w tym sezonie zakończony wynikiem 28:26. Czy były szanse na tie-break'a? Niestety kadeci z Góry w czwartym secie znów "górowali", wygrywając 25:16.

Seniorzy AKS-u na własnym parkiecie podejmowali zespół TS Faurecja Volley Jelcz- Laskowice. Drużyna gości jest obecnie wiceliderem grupy B III ligi. Od początku było wiadomo, że będą w tym spotkaniu walka i emocje. Scenariusz tego meczu przebiegał równie dramatycznie, co u kadetów. Dwa sety do 19 i 17 dla gości. W trzeciej partii za sprawą dobrej gry środkowych i skutecznej zagrywki AKS Strzegom wygrywa do 22. I tym razem zabrakło szczęścia, by przedłużyć nadzieje na zwycięstwo naszych siatkarzy. Wynik czwartego seta 18:25 i całego spotkania 3:1 dla Volley Jelcz-Laskowice. Za tydzień strzegomscy siatkarze zagoszczą u trudnego rywala w Obornikach Śląskich.

- W poprzednich meczach pokazaliśmy, że potrafimy walczyć i zależy nam na jeszcze lepszej grze. Im mocniejszy przeciwnik, tym większa mobilizacja w drużynie! - komentuje trener Robert Kotowicz.