Czytających: 1863

Świdnica: Pewna wygrana juniorów ŚKPR–u

Sobota, 2 grudnia 2017, 17:13
Aktualizacja: Wtorek, 5 grudnia 2017, 13:14
Szóste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli juniorzy ŚKPR–u Świdnica. W środę, 29 listopada w meczu jedenastej kolejki dolnośląskich rozgrywek pokonali w Legnicy Dziewiątkę.

Podopieczni Krzysztofa Terebuna wciąż muszą sobie radzić bez kilku zawodników, ale nie mieli problemów z ze zdobyciem trzech punktów na boisku ostatniej drużyny tabeli. Świdniczanie zwyciężyli 33:27 (19:12). Dwadzieścia bramek rzucił duet Sebastian Borowski – Paweł Starosta.

Początek meczu dość niespodziewanie należał do gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 7:3. Riposta Szarych Wilków była jednak natychmiastowa, bo zaledwie pięć minut później było już 11:10 na ich korzyść! Do przerwy Dziewiątka rzuciła jeszcze tylko dwie bramki, ŚKPR wygrywał 19:12.

Po zmianie stron emocji było już niewiele. Aktualni mistrzowie Polski juniorów młodszych kontrolowali wynik i zwyciężyli 33:27.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 27:33 (12:19)

ŚKPR: Wiszniowski, Jabłoński – Borowski 12, Starosta 8, Chmiel 5, Zaremba 2, Etel 2, Ingram 1, Kulon 1, Lepka 1, Pierzak 1, Starowicz, Kopyciak.

Źródło: ŚKPR Świdnica