Czytających: 1677

Oleśnica: Pogoń Oleśnica – Polonia/Sparta Świdnica 2:3 (zapis relacji live)

Środa, 18 sierpnia 2010, 17:20
Aktualizacja: 20:07
Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania naszej III–ligowej ekipy. Co kilka minut będziemy odświeżać stronę, podając najważniejsze boiskowe wydarzenia.

Gospodarze wybiegną dziś w następującym składzie: Ajdziorek, Mularczyk, Kuziara, Kędzierski, Skafarek, Molka, Michalewski, Smyczyński, Kozioł, Łodyga oraz Bezak

Podopieczni Macieja Jaworskiego do spotkania w Oleśnicy przystąpią w identycznym zestawieniu, jak miało to miejsce w spotkaniu z Chrobrym: Wójcik, Syska, Bielski, Salamon, Smoczyk, Goździejewski, Borowy, Błażyński, Śmiałowski, Marszałek oraz Sobczyk.

Jak zapowiadają obie ekipy, każda z nich walczy dziś o pełną pulę

3 min - Goście uzyskują lekką przewagę, po rzucie rożnym i zamieszaniu w naszym polu karnym na nasze szczęście nie trafiają czysto w piłkę

8 min. - Pogoń dyktuje jak na razie tempo gry, biało-zieloni szukają swojej szansy głównie w kontrach

10 min - W Oleśnicy mamy 0:1. Po zagraniu Śmiałowskiego bramkę głową zdobywa Goździejewski

14 min - Gospodarze mają przewagę w posiadaniu piłki, ale jak na razie zamiast próbować zdobyć wyrównującą bramkę to "grają w dziada"

15 min. - dobra indywidualna akcja Śmiałowskiego, ale piłka ostatecznie pada łupem bramkarza

17 min. - gospodarze nie mają pomysłu na skuteczne zbliżenie się do bramki strzeżonej przez Wójcika

21 min - zabójcza kontra świdniczan, Goździejewski i mamy 2:0 dla naszej ekipy!!!

25 min- kolejna kontra świdniczan, ale strzał Syski ląduje ponad bramką. Gospodarze ewidentnie odstają pod wzlędem szybkościowym.

29 min dobry odbiór Śmiałowskiego, podanie do Sobczyka ,który jest faulowany na 25 metrze. Goździejewski strzela jednak w mur.

Pogoń dyktuje warunki gry, ale nie oddała jeszcze żadnego strzału na bramkę Wójcika

32 min - dobra akcja na skrzydle Marszałka, ale powstrzymany zostaje przez obrońców

36 min - żółty kartonik wędruje do Syski

39 min - Dwie zmiany w ekipie Pogoni: Michalewski i Kozioł kończą mecz, a na boisku meldują się Sepetowski i Zmyślony

42 min - Strzał Goździejewskiego z 25 metrów i mamy 3:0 dla naszej ekipy

45 min - sędzia doliczył dwie minuty.

Koniec pierwszej połowy.

Zawodnicy meldują się już na boisku, za moment nastąpi wznowienie gry

46 min - strzał zza linii 20 metrów w wykonaniu gospodarzy, pewnie broni Wójcik

50 min - rzut wolny dla gospodarzy z narożnika pola karnego wybija na róg Błażyński

51 min - kolejna kontra w naszym wykonaniu, ale Borowy uderza obok słupka

53 min - tak jak w pierwszej części gry, przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze, ale niewiele z tego wynika

56 min- obudzili się gospodarze. Bramkę głową zdobywa Łodyga zmniejszając straty do 1:3

59 min- Pogoń się rozkręca, chyba za mocno cofnęliśmy się we własne pole karne

64 min - pierwsza zmiana w świdnickiej ekipie. W miejsce Syski pojawia się Błaszczyk

65 min - dobra indywidualna akcja Sobczyka, ale zostaje w końcu powstrzymany przez obrońców Pogoni. Wciąż mamy wynik 1:3

69 min - kontra gospodarzy, Bezak strzela kontaktowego gola. Mamy 2:3

70 min - gospodarze wyraźnie uwierzyli, że mogą w tym spotkaniu wywalczyć jeszcze punkty

74 min - na stadionie w Oleśnicy robi się na prawdę nerwówka

77 min - groźna kontra świdniczan, ale na spalonym złapany Sobczyk

80 min - Widać, że graczom obu ekip brakuje sił. Zryw oleśniczan kosztował ich bardzo wiele

83 min - akcje gospodarzy nie wyglądają już tak pewnie, ale żeby nas to nie uśpiło

86 min - oddalamy grę od naszego pola karnego

89 min - Było gorąco - sytuację sam na sam wygrywa Wójcik. Gramy jeszcze 3 minuty, tyle doliczył arbiter

91 min - wychodziliśmy z kontrą trzech zawodników na dwóch, ale źle dograł Łysak

koniec spotkania - wygrywamy 3:2. Komplet punktów zawdzieczamy doskonałej interwencji Wójcika w ostatniej akcji