Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1713

Kostrzyn nad Odrą: Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Polonia/Sparta Świdnica [LIVE] [koniec meczu]

Sobota, 28 sierpnia 2010, 16:19
Aktualizacja: 18:54
Autor: Mateusz Dzień vel Rakoczy
Lidera ze Świdnicy czeka dziś ciężkie zadanie, podopieczni Przemysława Malczyka zmierzą się bowiem z trzecią drużyną tabeli, która u siebie nie straciła jeszcze punktów. W Kostrzynie nad Odrą poległ już Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:4 oraz Arka Nowa Sól w stosunku 1:3.

Świdniczanie zupełnie jednak się tym nie przejmują i jak zapowiadają przyjechali tu po komplet oczek i utrzymanie pozycji lidera. – Prezentujemy się od początku rozgrywek bardzo dobrze, liczymy dziś na dobrą grę i walkę o pełną pulę – mówi Przemysław Malczyk, nowy trener biało-zielonych.

Spotkanie w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie się o 17.00, zapraszamy do śledzenia na żywo najważniejszych boiskowych wydarzeń.

Ekipa Polonii/Sparty zagra dziś w składzie: Wójcik, Błaszczyk, Niewiadomski, Smoczyk, Syska, Śmiałowski, Błażyński, Borowy, Goździejewski, Marszałek, Sobczyk.

Rezerwowi to: Pierzga, Szuba, Olszewski, Surnik, Kotlarz, Łysak, Burszta.

3 min. żółta kartka dla gospodarzy, ukarany Gruźlinski za faul na Śmiałowskim

6 min. dośrodkowanie Celulozy, ale wyłapuje pewnie Wójcik

11min - dobra indywidualna akcja Marszałka, podanie do Śmiałowskiego, ale w górze chorągiewka sędziego liniowego. Zostaliśmy złapani na bardzo wątpliwym spalonym.

15 min - gospodarze przejmują inicjatywę, ale coraz groźniej kontrują również biało-zieloni

18 min - dobra akcja Sobczyka, ale w ostatniej chwili wybija defensor rywali

23 min - rzut wolny dla gospodarzy z odległości 25 metrów, pewnie broni Wójcik

26 min - dobry strzał z 25 metrów gospodarzy niepewnie broni nasz golkiper, ale asekurują go obrońcy

30 min - piłkarze obu ekip serwują nam jak na razie nudne widowisko. Akcje toczą się głównie w środku pola

31 min - żółta kartka dla Marszałka

40 min - najlepszy strzelec gospodarzy - Anioł upomniany został żółtym kartonikiem

41 min - rzut rożny dla Celulozy, ale sytuację wyjaśniają nasi obrońcy

44 min - poważny błąd popełnia golkiper rywali, który wypuszcza piłkę z rąk, nie było w pobliżu niestety żadnego z naszych piłkarzy

45 min - sędzia kończy pierwszą część gry. Obserwowaliśmy dużo walki, jednak jak na razie piłkarze nie rozpieszczają kibiców. Na stadionie w Kostrzynie mamy 0:0.

46 min - rozpoczynamy drugą odsłonę, piłkę wznawiają gospodarze

48 min - dobry strzał Rajkiewicza z rzutu wolnego, futbolówka mija o centymetry prawy słupek bramki strzeżonej przez Wójcika

55 min- dwie zmiany w naszej ekipie, schodzą Marszałek i Borowy. W ich miejsce pojawiają się Szuba i Łysak

60 min - dobry fragment gry gospodarzy, stwarzają sobie coraz to groźniejsze sytuacje, ale górą cały czas świdnicka defensywa

66 min - 1:0 dla gospodarzy. Efektowny rajd Anioła nieprawidłowo zatrzymał w polu karnym Syska. Rzut karny na bramkę dla Celulozy zamienił Rajkiewicz.

70 min - kolejna szansa dla gospodarzy. Strzał Rajkiewicza z rzutu wolnego broni jednak nasz bramkarz.

72 min - seria rzutów rożnych z naszej strony, ale nie ma wyrównania, górą obrona Celulozy

73 min - dobra kontra Śmiałowskiego, ale podanie do Sobczyka zablokowane zostało przez zawodników z Kostrzyna

77 min - świdniczanie próbują wyrównać, ale nie mają jak na razie recepty na sforsowanie obrony przeciwników

81 min - dobra akcja Śmiałowskiego, ale na róg wybijają defensorzy Celulozy

86 min - ostatnia zmiana biało-zielonych. W miejsce Śmiałowskiego zameldował się Olszewski

90 min - dobra wrzutka z narożnika pola karnego, ale pewnie broni bramkarz gospodarzy

93 min - koniec spotkania przegrywamy 0:1 i tracimy fotel lidera, najprawdopodobniej na rzecz Chrobrego Głogów.