klasa okręgowa: Mecz na szczycie dla Nysy Kłodzko

Poniedziałek, 6 września 2010, 15:31
Aktualizacja: 15:33
Autor: Mateusz Dzień vel Rakoczy
Ekipa Zjednoczonych Żarów została zatrzymana w czwartej serii spotkań piłkarskiej klasy okręgowej. Na boisku spadkowicza z IV ligi Nysy Kłodzko podopieczni Artura Sary po raz pierwszy w tym sezonie musieli przełknąć gorycz porażki ulegając miejscowym 0:2.

Żarowianie zapowiadali przed spotkaniem, że nie jadą do Kłodzka tylko po to, by się bronić, a zdobyć kolejny komplet punktów. Od początku spotkania kibice w Kłodzku nie mogli narzekać na brak emocji, swoje szanse mieli jedni i drudzy, ale ostatecznie na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym rezultacie. Na drugą połowę Zjednoczeni wyszli będąc myślami jeszcze chyba w szatni. Gospodarze po rozpoczęciu gry pobiegli od razu środkiem boiska i strzałem zza linii pola karnego zaskoczyli Hruszowca. Żarowianie walczyli ambitnie o zdobycie wyrównującego trafienia, ale po raz drugi w tym spotkaniu musieli obserwować lot piłki zmierzającej do ich własnej bramki. Oprócz zwycięstwa Nysa Kłodzko wskoczyła na miejsce Zjednoczonych zostając nowym liderem klasy okręgowej.

Hokejowy wynik w Świebodzicach, gdzie miejscowa Victoria ograła Włókniarza Kudowa Zdrój 7:2. Do przerwy nie zanosiło się na taki pogrom, gdyż miejscowi na dwie bramki rywali odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Rochatki w 5 min. i przegrywali 1:2. W drugiej odsłonie worek z bramkami otworzył Rochatka zdobywając wyrównującą bramkę w 52 min. Kolejne trafienia zanotowali jeszcze Karczmarz (2), Konefał, Borkowski, a także sami goście, którzy zdobyli bramkę samobójczą.

Kolejne efektowne zwycięstwo dopisała na swoim koncie ekipa Stali Świdnica. Tym razem świdniczanie gładko pokonali Iskrę Jaszkowa Dolna 4:1. Do przerwy po trafieniu Miki w 16 min. było tylko 1:0. Po zmianie stron w 48 min. Mika po dobrym dograniu od Rogowskiego podwyższył wynik na 2:0. Kolejne bramki strzelili Bylica i Woźniak, goście w tym meczu byli w stanie strzelić zaledwie jedną honorową bramkę.

Właściwy rytm złapali już także podopieczni Romana Szuby. Piłkarze Gromu Witków po ubiegłotygodniowym zwycięstwie ze Spartą Ziębice tym razem dołożyli kolejny komplet punktów w spotkaniu z beniaminkiem Unią Złoty Stok. Miejscowy wygrali 2:0, dzięki dwóm trafieniom Kloca.

Sparta Ziębica w poprzedniej rundzie uległa piłkarzom Gromu Witków, tym razem dostała baty od zawodników AKS-u Strzegom, przegrywając 0:4. Strzegomianie wyszli na prowadzenie już w 8 min. za sprawą trafienia grającego trenera ekipy Rafała Hubschera. Do przerwy przyjezdnych pogrążyli jeszcze Kędzierski oraz Postrożny wyprowadzając AKS na prowadzenie 3:0. Po zmianie stron wynik ustalił Kozioł w 85 min.

Poniżej przedstawiamy komplet wyników i aktualną tabelę klasy okręgowej.

4. kolejka (4-5.09): Grom Witków – Unia Złoty Stok 2:0, AKS Strzegom – Sparta Ziębice 4:0, Victoria Świebodzice – Włókniarz Kudowa Zdrój 7:2, Nysa Kłodzko – Zjednoczeni Żarów 2:0, Stal Świdnica – Iskra Jaszkowa Dolna 4:1, Podzamcze Wałbrzych – Górnik Boguszów-Gorce 1:1, Biały Orzeł Mieroszów – Pogoń Pieszyce 2:0, Zjednoczeni Ścinawka Średnia – Kryształ Stronie Śląskie 2:2.

1. Nysa 4 – 9 – 6:4
2. Zjednoczeni Ż. – 4 – 9 – 7:2
3. AKS – 4 – 8 – 8:3
4. Victoria – 4 – 7 – 12:6
5. Unia – 4 – 7 – 10:5
6. Stal – 4 – 7 – 8:4
7. Grom – 4 – 6 – 7:6
8. Biały Orzeł – 4 – 6 – 6:6