Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1505

III-liga siatkarek: Siatkarki przegrywają pierwszego seta i mecz, wywalczają jednak awans

Poniedziałek, 21 marca 2011, 1:03
Aktualizacja: 1:07
Na 21 oficjalnych meczach wygranych w stosunku 3:0 stanął licznik siatkarek MKS–u Świdnica. Podczas turnieju barażowego o awans do II–ligi nasze zawodniczki uległy 1:3 ekipie ZORZY Wodzisław Śląski, ostatecznie uplasowaliśmy się jednak na drugiej pozycji, awansując do dalszej fazy rywalizacji.

Turniej barażowy w Lubsku podopieczne Magdaleny Antoniak rozpoczęły bardzo dobrze, wygrywając 3:0 z drużyną MOSM Tychy. Na drugi dzień świdniczanki musiały przełknąć gorycz porażki, tracąc pierwszego seta w tym sezonie w ramach rozgrywek III-ligi. Ostatecznie rywalki wygrały cały mecz w wymiarze 3:1. Po tej konfrontacji było wiadomo, że jeśli chcemy dalej myśleć o II-lidze kolejny pojedynek z ekipą gospodyń trzeba wygrać. Plan został zrealizowany w 100%, MKS zwyciężył z ŁWSH Lubsko/Żary 3:0, zajął drugie miejsce w turnieju i awansował do dalszej części rywalizacji, która rozegrana zostanie za dwa tygodnie w Tarnowie.