Czytających: 1481

II-liga szczypiornistów: ŚKPR wygrywa, ŚKPR powalczy o I–ligę w barażach!

Sobota, 16 kwietnia 2011, 21:20
Aktualizacja: 21:21
Do zapewnienia sobie udziału w barażach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej ekipa ŚKPR–u Świdnica potrzebowała dwóch zwycięstw. Jak się okazało wystarczyło tylko jedno z Orlikiem Brzeg 26:15, gdyż Żagiew Dzierżoniów i MKS Poznań zgubiły punkty. Pierwsi przegrali w Oleśnicy 25:28, drudzy zremisowali w Kaliszu 28:28.

Od początku starcia na parkiecie dzielili i rządzili podopieczni Krzysztofa Mistaka, którzy już po kilku minutach po skutecznej kontrze Herudzińskiego prowadzili 5:0. Nasi zawodnicy wciąż utrzymywali wysokie tempo, w 19 min. na tablicy wyników było 11:2 po trafieniu Makowiejewa. Goście rozpoczęli pogoń, na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 12:8 dla gości. Po zmianie stron sytuację na parkiecie w pełni kontrolowali szczypiorniści ŚKPR-u, którzy systematycznie powiększali przewagę. W 42 min. po trafieniu Rogaczewskiego było 18:10. Wynik na 26:15 ustalił ostatecznie Rutkowski. ŚKPR odniósł w Brzegu niezwykle cenne zwycięstwo, dające nam prawo gry w barażach o wymarzoną I-ligę.

Orlik Brzeg – ŚKPR Świdnica 15:26 (8:12)