Czytających: 2162

Tomaszów Lubelski: Siatkarki MKS–u Świdnica wywalczyły medale Mistrzostw Polski!

Sobota, 28 maja 2011, 20:34
Aktualizacja: 20:38
Po dzisiejszym zwycięstwie w trzech setach z Truso Elbląg w meczu półfinałowym Mistrzostw Polski kadetek podopieczne Magdaleny Antoniak zapewniły już sobie medale krajowego czempionatu, pozostaje tylko pytanie jakiego będą koloru?

To był skuteczny rewanż na Truso za porażkę 1:3 poniesioną podczas turnieju półfinałowego rozgrywanego w Świdnicy. – Po meczu śmiałyśmy się z dziewczynami, że w meczach z Truso mamy remis 1:1. Dzisiejszy pojedynek był niezwykle zacięty, a gra toczyła się punkt za punkt. Rywalki w drugim secie niebezpiecznie uciekły na pięć punktów, jednak szybko zostały dogonione. W ataku znów bardzo dobrze zagrała Wójcik i Słowikowska, a w obronie swoje robiła Szczurek, kolejny udany mecz w naszym wykonaniu i jutro walczyć będziemy z Gedanią Gdańsk o złoto. Jest to zespół bardzo poukładany, jesteśmy jednak dobrej myśli – wyznała po meczu Magdalena Antoniak, trenerka MKS-u Świdnica.

W drugim spotkaniu półfinałowym Energia Gedania Gdańsk pokonała Legionovię Legionowo 3:2. Finał świdnicko-gdański zaplanowany został na niedzielę 29 maja o 12.00.

MKS Świdnica – MKS Truso Elbląg 3:0 (27:25, 25:23, 25:22)

MKS: Wieczorek, Wójcik, Gancarz, Bernaciak, Krusiewicz, Słowikowska, Szczurek oraz Gezella