Czytających: 1919

Legnica: Wrócili do wygrywania

Środa, 27 listopada 2019, 16:25
Aktualizacja: Piątek, 29 listopada 2019, 16:28
ŚKPR Świdnica wrócił na ścieżkę zwycięstw. Po porażkach z liderem i wiceliderem tabeli, świdniczanie przywieźli komplet punktów z Legnicy. Bohaterem wygranego 23:20 meczu z tamtejszą Dziewiątką był bramkarz Damian Olichwer, który zakończył występ z ponad pięćdziesięcioprocentową skutecznością!

„Oli” zamurował bramkę od pierwszych minut, raz po raz popisując się świetnymi interwencjami. To było kluczem do zwycięstwa, bowiem w ofensywie Szare Wilki nie wystrzegły się błędów i dość trudno przychodziło im zdobywanie bramek. Do przerwy ŚKPR zbudował przewagę pięciu goli (13:8). W drugą część ŚKPR wszedł niezbyt dobrze. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę i dość szybko zbliżyli się na trzy bramki. Mimo momentami bardzo chaotycznej gry z obu stron podopieczni Krzysztofa Terebuna do końca spotkania utrzymywali przewagę 3-5 trafień i w sumie bardzo zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Warto odnotować ligowy debiut juniora Norberta Bala, który wskoczył do składu w miejsce zmagającego się z urazem Jakuba Pierzaka oraz kolejną w tym sezonie dwucyfrową zdobycz bramkową najlepszego strzelca zespołu – Adama Chmiela. Filigranowy skrzydłowy bezbłędnie wykonał pięć rzutów karnych i tyle samo trafień dołożył z gry.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 20:23 (8:13)

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński, Wiszniowski – Chmiel 10. Borowski 4, K. Stadnik 2, Etel 2, Wołodkiewicz 2, Pęczar 1, Kozak 1, Dębowczyk 1, Jaroszewicz, Redko, Jankowski, Starosta, Bal.

Źródło: ŚKPR Świdnica