Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: 1,5 procent dla Agatki

Środa, 22 lutego 2023, 11:14
Autor: red
Jaworzyna Śląska: 1,5 procent dla Agatki
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Trzyletnia Agatka Salamon z Jaworzyny Śląskiej urodziła się z wrodzoną wadą serca. Ma szanse na operację i powrót do zdrowia. Dziewczynkę można wesprzeć w walce z chorobą, przekazując jej 1,5% podatku.

Dziewczynka urodziła się 6 września 2019 roku z wrodzoną wadą serca, występującą pod nazwą skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych. To bardzo rzadka wada, która prowadzi do niewydolności serduszka. Ze względu na specyfikę wady bardzo często towarzyszy jej blok przedsionkowo - komorowy. - U Agatki ma on już postać bloku zaawansowanego – z zapisami bloku całkowitego. Z tego powodu w styczniu tego roku trafiła ona do szpitala w trybie pilnym, była monitorowana przez kilka dni - dzięki lekom udało się uzyskać przyspieszenie rytmu serca ­– informują rodzice dziewczynki.

Agatka jest cudownym, pełnym życia dzieckiem nieświadomym swojej choroby, dzielnie znosi wszystkie wizyty lekarskie, badania oraz przyjmuje leki. Uwielbia tańczyć, kolorować i robić sobie tatuaże pod wodą.

- Dzięki naszej pani doktor wiemy, że jest możliwość naprawienia serduszka Agatki. W Bostonie, z najlepszymi wynikami, przeprowadzana jest operacja double switch - polegająca na całkowitej korekcji wady. Podjęliśmy więc konsultacje z lekarzami z Bostonu, czekamy na ich opinię i kwalifikację Agatki do operacji. Nasza córeczka ma szansę na zdrowe serduszko, szczęśliwe dzieciństwo i długie życie. Prosimy Państwa o wsparcie naszych starań oraz przekazanie 1,5% dla naszej Agatki – apelują rodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group