Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 1 procent podatku zostaw w Świdnicy

Wtorek, 1 marca 2016, 7:16
Aktualizacja: 22:48
Autor: opr.red.
Świdnica: 1 procent podatku zostaw w Świdnicy
Fot. red.
Początek nowego roku to dla wielu z nas czas rozliczeń z fiskusem. Warto przy wypełnianiu swojego zeznania podatkowego skorzystać z możliwości ofiarowania jego części innym. Dlatego zachęcamy do wspierania organizacji pożytku publicznego, które działają na terenie naszego miasta.

– Wiele działających w Świdnicy organizacji pozarządowych realizuje programy służące nam wszystkim. Warto wesprzeć te organizacje swoim 1 procentem. To nic nie kosztuje, a pomoże tym, którzy z ich działalności korzystają – apeluje Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Już niedługo na przystankach autobusach w mieście, słupach ogłoszeniowych i przychodniach zdrowia pojawią się plakaty informujące o możliwości przekazania 1% podatku organizacjom pozarządowym. To część kampanii informacyjnej skierowanej do mieszkańców miasta. Aby ułatwić podjęcie decyzji i pomóc odnaleźć świdnickie organizacje, zachęcamy do skorzystania ze strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na której znajduje się baza sprawozdań finansowych i merytorycznych organizacji pożytku publicznego – należy w rubryce „miejscowość” wpisać: Świdnica.

Wiele organizacji pożytku publicznego działa na terenie Świdnicy na rzecz jej mieszkańców poprzez różne formy pomocy: organizują bezpłatne punkty konsultacyjne (m.in. prawne, psychologiczne, księgowe), pomagają w opiece nad osobami niepełnosprawnymi i chorymi, organizują kolonie, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, prowadzą świetlice środowiskowe i terapeutyczne.

- Każdy dodatkowy pieniądz to ogromne wsparcie dla tych organizacji. Pamiętajmy, że tylko i wyłącznie od nas zależy to, komu przekażemy 1 % swojego podatku. Zachęcam do przekazywania go organizacjom pożytku publicznego działającym w Świdnicy. Jest to gest solidarności i wsparcia dla świdniczan korzystających z ich pomocy – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Przypominamy, że uprawnionymi do przekazania 1% podatku dochodowego są podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych), podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę, nie mają takiej możliwości.
Do wpłaty 1% podatku na rzecz miejscowych organizacji zachęcają dziś m.in. włodarze Wrocławia, Poznania, Łodzi, Opola czy Słupska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group