Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1385
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 10 autobusów elektrycznych dla Świdnicy

Piątek, 1 marca 2024, 13:09
Autor: red
Świdnica: 10 autobusów elektrycznych dla Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Wszystko wskazuje na to, że drugi przetarg na zakup 10 elektrycznych autobusów dla Świdnicy zostanie pozytywnie rozstrzygnięty. W prowadzonym postępowaniu została złożona jedna oferta przez firmę Solaris Bus & Coach Sp. z o.o na kwotę 30 012 000 zł, co mieści się zaplanowanym przez miasto budżecie na tę inwestycję, który wynosił 36 000 000 zł. Teraz rozpocznie się analiza złożonych przez oferenta dokumentów.

Nowe autobusy zgodnie z umową mają wyjechać na ulice miasta do końca kwietnia 2025 roku. Wszystkie pojazdy będą w pełni niskopodłogowe. Jednocześnie mają zabierać na swój pokład co najmniej 75 pasażerów, z czego minimum 27 na miejscach siedzących. Napęd pojazdów będzie zeroemisyjny, czyli zapewniony przez silniki elektryczne. Nowe autobusy mają być klimatyzowane, ogrzewane i monitorowane.

- To dobre wieści dla świdniczan. Kolejne elektryczne autobusy zasilą tabor naszego miejskiego przewoźnika, co przełoży się na komfort jazdy i przede wszystkim da duży efekt ekologiczny, poprzez zeroemisyjną jazdę. Rozwijamy naszą sieć transportu publicznego, aby była wygodna, punktualna, dostosowana do potrzeb i nowoczesna. Przypomnę, że trwają obecnie konsultacje nad nowym rozkładem jazdy autobusów, aby lepiej dopasować go do oczekiwań świdniczan – mówi Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy.

Dziesięć autobusów zasili tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Miejski przewoźnik dzięki „elektrykom” a jeździ ich po ulicach Świdnicy 8, oszczędza rocznie ok. 250 tysięcy złotych. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że rocznie do atmosfery trafi o 570 ton CO2 mniej.

Miasto sfinansuje zakup dziesięciu autobusów z programu Zielony Transport Publiczny w ramach środków przyznanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group