Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: 10 lat wolontariatu w Pszennie

Niedziela, 2 lutego 2014, 8:32
Autor: red.
Pszenno: 10 lat wolontariatu w Pszennie
Fot. użyczone
Od 10 lat społecznie niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Mowa o wolontariuszach z Pszenna, którzy 23 stycznia przekazali ponad tonę zgromadzonych darów oraz środki pieniężne na rzecz podopiecznych Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

Od wielu lat wolontariusze z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie biorą czynny i aktywny udział w organizacji akcji społecznych (np. w swoich rodzimych parafiach) na terenie gminy oraz miasta Świdnica, poprzez angażowanie swoich rodzin, znajomych czy przyjaciół w zbiórkę darów rzeczowych i finansowych dla podopiecznych Domu Dziecka.

W roku szkolnym 2013/2014 Szkolny Klub Wolontariuszy wraz z opiekunami - p. Lidią Piasecką i p. Agnieszką Dudzic rozpoczął kolejną edycję gromadzenia darów rzeczowych i finansowych dla podopiecznych Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Chęć udziału w pracach wolontariatu zadeklarowało 46 uczniów z klas I, II i III gimnazjum. Wolontariusze zostali zapoznani z Programem Szkolnego Wolontariatu - w tym z celami, zadaniami i obowiązkami związanymi ze sprawowaniem pieczy nad podopiecznymi Domu Dziecka oraz wypełnieniem deklaracji rodziców na aktywne uczestnictwo w pracy wolontariackiej.

- Zebrano ogromne ilości artykułów spożywczych, chemicznych, cukierniczych, higienicznych, a także odzieży i zabawek. Były to m.in. dary rzeczowe ze sklepów (odzież i obuwie dziecięce), apteki z terenu Pszenna, także cukier od prezesa Cukrowni Świdnica, jak również ponad 3 tys. zł z przeznaczeniem na letni wypoczynek maluszków – mówi dyrektor gimnazjum Zbigniew Janus.

23 stycznia br. wolontariusze, wraz ze swoimi opiekunami, odwiedzili Dom Małego Dziecka w Wałbrzychu, gdzie na ręce dyrektor placówki Alicji Rogowskiej-Florczak przekazali zebrane dary.

- Gimnazjaliści z Pszenna spędzili ten czas bardzo aktywnie - na wspólnej zabawie i opiece nad maluszkami. Ponadto zostali zapoznani z zasadami i funkcjami placówki opiekuńczo wychowawczej, jakim jest dom dziecka – mówią opiekunowie wolontariuszy.

Społeczność Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie wraz z p. Agnieszką Dudzic i p. Lidią Piasecką- opiekunami Szkolnego Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim wrażliwym i życzliwym osobom, które podzieliły się tym, co mają, z najbardziej potrzebującymi.

Reakcja Państwa na nasz apel przeszła najśmielsze oczekiwania. Chcemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zarówno datkami pieniężnymi, jak i pomocą rzeczową wywołali uśmiech na twarzyczkach naszych podopiecznych. Spiesząc z pomocą, potwierdziliście Państwo wiarę w ludzką dobroć i miłość bliźniego Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w różny sposób przekazali swój dar serca na rzecz potrzebujących. Dziękujemy naszej wspaniałej grupie szkolnych wolontariuszy oraz ich Rodzicom za wsparcie i ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz podopiecznych Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

(Janusz Waligóra UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group