Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: 10 milionów dla Świebodzic

Środa, 11 października 2023, 15:19
Autor: red
Świebodzice: 10 milionów dla Świebodzic
Fot. UM Świebodzice
Burmistrz Miasta Paweł Ozga odebrał z rąk Wiceministra Klimatu i Środowiska, Posła na Sejm RP Ireneusza Zyski promesy na dofinansowanie do świebodzickich inwestycji:

Modernizacja Wodnego Centrum Rekreacji i Hali widowiskowo-sportowej w Świebodzicach – środki w wysokości 6 876 324 zł, stanowiące 90% wartości inwestycji (wkład własny Gminy 764 036 zł - 10 %);

Zakup samochodu specjalnego – śmieciarki do obsługi selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych - środki w wysokości 1 700 000 zł, stanowiące 85% wartości inwestycji (wkład własny Gminy 300 000 zł – 15%);

Kontynuacja zadania Budowa małej obwodnicy wraz z niezbędną infrastrukturą w rejonie Osiedla Piastowskiego w Świebodzicach 1 500 000 zł.

Dwa pierwsze zadania to wnioski, które otrzymały pozytywną weryfikację w ramach 8. edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Modernizacja Wodnego Centrum Rekreacji i Hali sportowo-widowiskowej to inwestycja, która obejmie instalację ciepłowniczą, wentylacyjną i klimatyzacyjną, w tym wymianę central, instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Zastosowanie nowych inteligentnych rozwiązań pozwoli na racjonalne sterowanie ogrzewaniem obiektów, a w konsekwencji oszczędności w kosztach utrzymania, które są znaczne w stosunku do przychodów z działalności. Przedmiotowe rozwiązania pozwolą na sterowanie wydajnością instalacji w zależności od ilości osób korzystających z obiektu oraz warunków zewnętrznych. W Hali Sportowej planowana jest modernizacja, polegająca w szczególności na rozbudowie (powiększeniu) siłowni i centrum fitness. Planowane są też dodatkowe prace podnoszące standard obu obiektów takie jak: wymiana wykładzin obiektowych, wymiana płytek podłogowych, zwiększenie dostępności obiektu dla osób ze specjalnymi potrzebami w tym podjazdy, pochwyty i ułatwienia dla osób słabo i niewidzących. Należy podkreślić, że oba obiekty w większości nie były modernizowane od czasu powstania, czyli blisko 20 lat.

W ramach drugiego zadania planowany jest zakup samochodu specjalnego z napędem niskoemisyjnym – śmieciarki do obsługi selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, w tym celu niezbędny jest również zakup pojemników do selektywnej zbiórki. Ostatnia z przekazanych promes to środki na kontynuację budowy małej obwodnicy wraz z niezbędną infrastrukturą w rejonie Osiedla Piastowskiego.

Są to kolejne środki pozyskane dla rozwoju miasta, a tym samym dla Mieszkańców, którzy będą mogli korzystać z rozbudowanej, nowoczesnej infrastruktury oraz żyć w estetycznym i zadbanym otoczeniu. Podczas spotkania Burmistrz Miasta Paweł Ozga podziękował świebodzickiemu Parlamentarzyście za wsparcie miejskich inwestycji i działanie ponad podziałami dla Świebodzic. Cieszy nas również fakt, że Powiat Świdnicki pozyskał środki na przebudowę drogi powiatowej Stawiska- Olszany-Świebodzice, która przebiega przez teren naszej Gminy i stanowi dojazd go lądowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group