Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: 10.urodziny Akademii Malucha

Poniedziałek, 26 marca 2018, 13:21
Autor: red
Żarów: 10.urodziny Akademii Malucha
Fot. UM Żarów
Pierwsze organizacyjne spotkanie Akademii Malucha odbyło się 28 stycznia 2008 roku. Potem rozpoczęły się regularne zajęcia, które cieszyły się coraz większym zainteresowaniem.

Przez okres 10 lat do Akademii uczęszczało 250 małych żaczków wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami i opiekunami. Wciąż jest to ciepłe i przyjazne miejsce dla dzieci, które właśnie tutaj mogą rozwijać swoje zdolności. Żarowska Akademia Malucha w tym roku świętuje swoje dziesięciolecie.

Urodzinową niespodziankę dla wszystkich absolwentów Akademii zorganizowali biblioteka oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Był jubileuszowy tort, występy artystyczne, upominki, łakocie i pyszności oraz wspólne zabawy z najmłodszymi. Gratulacje na ręce inicjatorek powstania Akademii Malucha Elżbiety Kulas z GCKiS oraz Stanisławy Biernackiej dyrektor biblioteki złożyli także zaproszeni goście. - Akademia Malucha to nasz wielki sukces. Cieszę się i jednocześnie dziękuję za to założycielkom Akademii, że w naszym mieście są takie przyjazne miejsca dla dzieci i ich rodziców. Gratuluję wspaniałego pomysłu i życzę kolejnych tak udanych jubileuszy - gratulował burmistrz Leszek Michalak.

Akademia Malucha powstała przed dziesięcioma laty z myślą o dzieciach pozostających w domu, w wieku od 6 miesięcy do 4 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Pomysłodawczynią i prowadzącą zajęcia, które mają charakter edukacyjno-zabawowy jest Elżbieta Kulas. Zajęcia odbywają się tam według określonego rytmu i organizowane są wokół pewnych stałych rytuałów. - Ta powtarzalność daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa, a tym samym swobodniejsze i radośniejsze korzystanie z zabawy - przyznaje Elżbieta Kulas. I dodaje. - Udało się nam stworzyć ciepłe i przyjazne miejsce, w którym maluchy rozwijają swoje naturalne zdolności. Jest to także wspaniały sposób na spędzenie czasu i budowanie relacji ze swoim dzieckiem. Akademia Malucha cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta, ale też ościennych miejscowości. Od 2013 roku do dnia dzisiejszego funkcjonują już dwie równoległe grupy. Mam nadzieję, że następne dziesięciolecie będzie tak owocne, jak minione.

Urodzinową niespodzianką podczas jubileuszu był nie tylko tort, upominki, kolorowe balony i mnóstwo stoisk zabawowych przygotowanych przez organizatorów. Przed publicznością wystąpiła także grupa działająca przy GCKiS "Kids Dance". Czas dzieciom umilali również animatorzy, zachęcając ich do wspólnej zabawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group