Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 100 urodziny świdniczanki Janiny Goduli

Czwartek, 28 lipca 2016, 10:34
Autor: red
Świdnica: 100 urodziny świdniczanki Janiny Goduli
Fot. UM Świdnica
We wtorek, 26 lipca swoje setne urodziny świętowała świdniczanka, Janina Godula.

Ten wyjątkowy dzień jubilatka spędziła w gronie rodziny i zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczyła m.in. Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rafał Fasuga i Kierownik Inspektoratu ZUS w Świdnicy Dorota Kamińska.

Setna rocznica urodzin jest doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu jubilatki. Pani Janina Godula urodziła się 26 lipca 1916 roku w Lublinie. Była trzecim dzieckiem z czworga rodzeństwa. Ojciec, Jan Gawłowski był policjantem w służbie kolejowej, mama Stanisława nie pracowała zawodowo. Okres dzieciństwa jubilatka spędziła w Lublinie, tam też ukończyła szkołę powszechną. Na początku lat trzydziestych ubiegłego stulecia, po objęciu przez ojca posady gajowego, rodzina przeprowadziła się w okolice Zwierzyńca. Pani Janina Godula w tym czasie trudniła się dorywczo wykonywaniem prac w lesie.

Związek małżeński z Janem Godulą zawarła w 1935 roku. Małżonkowie zamieszkali w miejscowości Żulin w powiecie krasnostawskim, gdzie na świat przyszło ich sześcioro dzieci, dwie córki oraz czterech synów. Utrzymywali się z niewielkiego gospodarstwa rolnego oraz dodatkowej pracy męża w cementowni w Rejowcu. Jubilatka zajmowała się wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu. Po śmierci męża w 1972 roku, jeszcze przez kilka lat wraz z rodziną, prowadziła gospodarstwo rolne, które następnie przejęła najmłodsza córka Barbara.

W Świdnicy pani Janina Godula mieszka od 1991 roku i pozostaje pod troskliwą opieką najstarszej córki Władysławy. W naszym mieście mieszkają także dwaj synowie - Ryszard i Stanisław, syn Andrzej w Chełmie, natomiast syn Bronisław w Niemczech. W rodzinnych stronach Jubilatki w dalszym ciągu mieszka córka Barbara. Jubilatka jest babcią 18 wnucząt, prababcią 22 prawnucząt oraz praprababcią 4 praprawnucząt.

Prezydent Świdnicy złożyła gratulacje oraz życzyła dalszych długich lat życia spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. Listy gratulacyjne z okazji setnych urodzin przesłali także Premier RP Beata Szydło oraz Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Oprócz kwiatów, życzeń i listów gratulacyjnych jubilatka otrzymała także nagrodę okolicznościową od prezydent Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group