Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: 1000 flag wykonają mieskańcy Gminy Świdnica

Sobota, 9 kwietnia 2016, 8:23
Aktualizacja: 18:36
Autor: opr.red.
Świdnica/Region: 1000 flag wykonają mieskańcy Gminy Świdnica
Fot. użyczone
1000 flag narodowych, wykonanych przez mieszkańców 23 sołectw pojawi się w Święto Flagi na terenie wszystkich 35 gminnych miejscowości. Projekt „MOJA...BIAŁO–CZERWONA”– to działanie społeczne zainicjowane i koordynowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji (GOKSIR) w Świdnicy, który ma na celu integrację sołectw oraz organizacji działających na terenie gminy.

Od 10 kwietnia przedstawiciele 23 sołectw, którzy wyrazili chęć i udział w projekcie otrzymają materiał do uszycia flag. Prace odbywać się będą m.in. świetlicach, gdzie po ich uszyciu, flagi będą prasowane i pakowane. Każda flaga posiadać będzie ulotkę informacyjną, w której znajdą się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego eksponowania flag.

W pierwszych trzech dniach maja obchodzić będziemy ważne dla nas, Polaków święta: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii Polaków za Granicą, 3 maja - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Przejeżdżając przez wiele miejscowości na terenie gminy Świdnica można zauważyć, że mieszkańcy wywieszają flagi w święta narodowe jak i okolicznościowe. To bardzo nas cieszy i za to bardzo dziękuję. Eksponowanie symboli narodowych w takie święta jest manifestacją patriotyzmu i dumy państwowej – mówi wójt Teresa Mazurek.

Celem projektu jest m.in.: rozwijanie poczucia odpowiedzialności oraz szacunku dla symboli narodowych, współuczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji ludowych, budowanie pomostu międzypokoleniowego poprzez współpracę różnych grup wiekowych

Flagi wydawane będą przedstawicielom sołectw. Koordynatorem projektu jest Justyna Sara-Hryncyszyn. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 74/8523067 wew. 313

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group