Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 255
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

1000 złotych nagrody za wskazanie złodzieja kabli!

Wiadomości: gmina Żarów
Środa, 17 marca 2010, 14:47
Aktualizacja: 14:50
Autor: UM Żarów
Fot. UM Żarów
1.000 zł nagrody oferuje Związek Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie za wskazanie sprawcy dewastacji studni głębinowych. We wtorek, najprawdopodobniej w godzinach pomiędzy 13 a 15, miało miejsce kolejne włamanie do studni głębinowych zaopatrujących gminę w wodę, które są zlokalizowane pomiędzy Kalnem a Wierzbną.
Nieznany sprawca skradł kilkanaście metrów kabla miedzianego o niskiej wartości, powodując kilkutysięczne straty.

– Ta ostatnia kradzież to tak naprawdę czysty wandalizm, bo sprawca zabrał kabel zasilający pompy głębinowe o wartości zaledwie kilkudziesięciu złotych – mówi Waldemar Baranowski, Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. – Niestety dla nas wiąże się to z kosztami rzędu kilku tysięcy złotych, gdyż cała ekipa ZWiK-u musi dzisiaj naprawiać uszkodzenia – dodaje Prezes.

To zdarzenie miało jednak również inny wymiar. Włamania dokonano do głównej studni, którą unieruchomiono. Gdyby w tym czasie awarii uległa druga ze studni, to mogłoby nastąpić wyłączenie dostaw wody w całej gminie nawet na 48 godzin.

Pracownicy ZWiK-u podejrzewają (po analizie śladów jakie pozostawił włamywacz), że sprawcą jest mieszkaniec jednej z okolicznych wsi. Dlatego Zarząd ZWiK-u, po konsultacji z Radą Nadzorczą postanowił ufundować nagrodę w wysokości 1.000 zł dla osoby, która wskaże sprawcę wandalizmu i kradzieży. W tym celu należy kontaktować się z Komisariatem Policji w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group