Ząbkowicie Śląskie: 11 bramek w meczu Polonii/Sparty

Poniedziałek, 26 października 2009, 8:00
Aktualizacja: 8:03
Autor: Wiktor Bąkiewicz
Na zdjęciu Tomasz Urban, zdobywca trzech bramek
Po dwóch nieudanych meczach świdniccy piłkarze zainkasowali bardzo ważne 3 punkty. Na wyjeździe, grając przeciwko drużynie Orła Ząbkowice Śląskie, odnieśli bardzo pewne, a zarazem bardzo efektowne zwycięstwo 4–7.

Już do przerwy Polonia prowadziła 1- 4. Klasycznym hat-trickiem popisał się Tomasz Urban (bramki w 1, 27 i 31 minucie). Na listę strzelców wpisali się również: Krzysztof Goździejewski, Dariusz Filipczak oraz Bartosz Surnik. Bramki dla Ząbkowic zdobyli Krzysztof Czachor, Łukasz Deneka, Norbert Guła i Paweł Świerzewski.

Jest to symboliczny wynik, ponieważ świdnicki zespół jeszcze nigdy w historii nie pokonał na wyjeździe piłkarzy Orła Ząbkowice Śląskie.

W tabeli ligowej prowadzi drużyna Górnika Wałbrzych z 31 punktami, drugie miejsce zajmuje zespół Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie mając na koncie 28 punktów, taką samą ilość punktów zgromadziła trzecia w tabeli Polonia Trzebnica. Czwarte miejsce zajmuje Polonia/Sparta Świdnica z 27 punktami.

Następny mecz z Chrobrym Głogów już 31 października w Świdnicy.