Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: 11 listopada w Świebodzicach

Poniedziałek, 6 listopada 2017, 9:39
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Świebodzice: 11 listopada w Świebodzicach
Fot. organizatorzy
Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały w Świebodzicach jak zawsze zróżnicowany charakter.

Dla lubiących aktywność miasto przygotowało tradycyjnie Bieg Niepodległości i Marsz Nordic Walking, które startują o godz. 10:00 na Osiedlu Piastowskim.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, dla uczestników marszobiegu będą zapewnione dodatkowe atrakcje: śpiewanie pieśni patriotycznych z harcerzami ze Szczepu IMAGO im. Batalionu Zośka i zespołem „Melodia” działającym przy Stowarzyszeniu „Senior=Aktywny Obywatel”, będzie rozgrzewka z instruktorem kulturystyki siłowni OSiR Świebodzice Sp. z o.o., dla najmłodszych biało-czerwone chorągiewki oraz malowanie buzi w patriotycznych barwach. Na mecie będzie czekał rozgrzewający żurek i herbata z sokiem dla wszystkich uczestników.

Przygotowano także 200 pamiątkowych koszulek dla biegaczy.

Trasa biegu wytyczona będzie ulicami: Mieszka Starego, Dąbrówki, Piasta, Mieszka I, Siemowita, Bolesława Chrobrego, Mieszka I, Piasta, Henryka Pobożnego, Mieszka Starego. Dystanse biegu: 4 km i 8 km (dwukrotnie ta sama trasa), dystans marszu: 4 km.

A o godz. 13:00 w kościele pw. Św. Mikołaja oprawiona zostanie uroczysta eucharystia w intencji Ojczyzny, w której udział wezmą Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, radni miejscy i powiatowi, duchowieństwo i oczywiście mieszkańcy naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group