Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/region: 12 podpisanych umów i 8 milionów złotych – dziś trafiło do samorządów z naszego regionu

Poniedziałek, 21 marca 2011, 20:43
Aktualizacja: Wtorek, 22 marca 2011, 11:18
Autor: GrA
Świdnica/region: 12 podpisanych umów i 8 milionów złotych – dziś trafiło do samorządów z naszego regionu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
A konkretnie z powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. W świdnickim urzędzie gminy odbyło się uroczyste podpisanie i przekazanie umów w ramach programu „Odnowa Wsi”.

Nowa świetlica w Imbramowicach i Mysłakowie, wyremontowane boisko w Kostrzy, czy zmodernizowana świetlica wiejska w Roztoce to tylko nieliczne z inwestycji, jakie zostaną wykonane w ramach programu „Odnowa wsi”. Dziś w Urzędzie Gminy Świdnica odbyło się uroczyste podpisanie i przekazanie umów 12 samorządom z naszego regionu.

– To dla nas szczególny dzień. Kolejne pieniądze z programu „Odnowa wsi” trafią do kilkunastu samorządów. Na pewno zostaną dobrze wykorzystane – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Dzięki funduszom unijnym gminy będą mogły wykonać remonty świetlic, rozbudować infrastrukturę boisk sportowych, stworzyć nowe place zabaw czy wyremontować świątynie. – Dzięki tym funduszom wyremontujemy wyłączoną od kilku lat z użytku świetlicę wiejską w Imbramowicach – cieszy się burmistrz Żarowa Marek Michalak. Dwie inwestycje na swoim terenie przeprowadzi też gmina Marcinowice. – Udało się – śmieje się wójt gminy Jerzy Guzik. Gmina dzięki pieniądzom z programu wybuduje nową świetlicę wiejską w Chwałkowie i ukończy rozpoczęty remont świetlicy w Mysłakowie.

W sumie z programu skorzysta sześć gmin z terenu powiatu świdnickiego. Gmina Dobromierz pieniądze przeznaczy na modernizację świetlicy wiejskiej w Roztoce, Jaworzyna Śląska – zbuduje strefę rekreacji dziecięcej w Starym Jaworowie, Nowym Jaworowie, Czechach i Milikowicach, gmina Marcinowice na wspomniane wcześniej świetlice w Chwałkowie i Mysłakowie, gmina Żarów na remont świetlicy w Imbramowicach, gmina Strzegom a gospodarz spotkania – gmina Świdnica – na przebudowę boiska sportowego i budowę szatni sportowej i miejsc postojowych w Bystrzycy Górnej oraz rozbudowę i ocieplenie budynku świetlicy wiejskiej wraz z przebudową miejsc postojowych w Grodziszczu.

W sumie dziś w świdnickim Urzędzie Gminy przekazano umowy warte 8 milionów złotych. Z programu skorzystało oprócz wymienionych gmin z terenu powiatu świdnickiego: Centrum Kultury w Czarnym Borze, gmina Głuszyca, gmina Mieroszów, gmina Stare Bogaczowice, gmina Dzierżoniów, gmina Niemcza oraz parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzcielna w Mościsku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group