Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 15 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie

Środa, 10 września 2014, 11:41
Aktualizacja: 11:43
Autor: red.
Świdnica: 15 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie
Fot. Starostwo Powiatowe
Mnóstwo kwiatów, prezentów, łez wzruszenia i ciepłych słów. Tak wyglądały obchody 15 lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie. 9 września sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury zapełniła się rodzicami, sponsorami, sympatykami i podopiecznymi Warsztatów. 15 lat działalności to dużo i mało. Dużo, bo gdy sięgam pamięcią wstecz to widzę ile razem udało nam się zrobić.

Mało, bo wiem ile jeszcze jest do zrobienia i ile jeszcze musimy i możemy zrobić dla naszych warsztatowiczów – mówiła do zgromadzonych kierownik WTZ Jadwiga Roniewska-Ciupiak. Powiat Świdnicki na obchodach reprezentowali: Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Alicja Synowska, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula, Beata Galewska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Daria Kurek Radna Powiatowa i Stanisław Wachowiak Radny Powiatowy i Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Rodziny i Przeciwdziałania Bezrobociu. 15 lat działalności to nie tylko dziesiątki zrealizowanych projektów ale przede wszystkim niesamowita praca dla podopiecznych i z podopiecznymi. Kiedyś niepełnosprawni intelektualnie nie wychodzili poza swoje mieszkania, dzisiaj są pełnoprawnymi członkami naszego społeczeństwa, od których my, pozostali, możemy się bardzo dużo nauczyć – mówiła do przybyłych Alicja Synowska, Wicestarosta.

Warsztaty działają w budynku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie i realizują swoje cele poprzez zajęcia w pracowniach terapeutycznych: uspołeczniającej, stolarskiej, plastycznej, krawieckiej, rehabilitacyjnej, bukieciarsko-ogrodniczej, ślusarskiej, ceramicznej, gospodarstwa domowego i relaksacyjno-psychorozwojowej.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group