Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 15 lat współpracy

Poniedziałek, 30 maja 2016, 15:03
Aktualizacja: Wtorek, 31 maja 2016, 10:07
Autor: opr.red.
Świdnica: 15 lat współpracy
Fot. użyczone
Podsumowanie 15 lat współpracy, plany na przyszłość, symboliczna lampka szampana, tor, życzenia i … "Mazurek Dąbrowskiego" na jazzową nutę. Tak w Krzyżowej Powiat Świdnicki świętował 15 lat współpracy z niemieckim partnerem z Powiatu Bergstrasse.

Obaj starostowie zgodnie stwierdzili, że fundamentem współpracy była i powinna pozostawać młodzież. Wchodząc na teren fundacji zauważyłem żegnającą się młodzież z Polski, Niemiec i Ukrainy. Słychać było słowa "do zobaczenia" i wiele innych ciepłych zdań. Widać, że to młodzież jest naszą przyszłością i to oni najwięcej korzystają na wzajemnych kontaktach - mówił do przybyłych Starosta Bergstrasse Christian Engelhardt. O tym jak ważna jest wymiana młodzieży mówił także Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Liczbę uczniów, sportowców czy członków zespołów folklorystycznych objętych wymianą śmiało możemy liczyć już w tysiącach. Według mnie to najlepiej wydane pieniądze z budżetów naszych powiatów czy z budżetów innych instytucji i fundacji. Głos zabrał także gospodarz obiektu prezes Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego Rafał Borkowski, który podkreślił wagę Krzyżowej w kontaktach polsko-niemieckich.

Kolejnym elementem obchodów było odnowienie umowy partnerskiej przez starostów i przewodniczących rad powiatu oraz niespodzianka w postaci krótkiego recitalu niemieckich jazzmanów z zespołu "Die Original Blütenweg - Jazzer". Miłą niespodzianką dla przybyłych gości było odegranie przez zespół Hymnu Polskiego w jazzowej aranżacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group