Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: 150 lat minęło

Wtorek, 18 czerwca 2019, 17:55
Aktualizacja: Środa, 19 czerwca 2019, 8:59
Autor: red
Świebodzice: 150 lat minęło
Fot. UM Świebodzice
W minioną sobotę (15 czerwca) o poranku na świebodzicki dworzec wjechał Pociąg do Polskiej Sztuki. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane w ramach trwającego w mieście od piątku Festiwalu Rzemiosła i Sztuki Targira–art, rozpoczęło obchody 150 urodzin Dworca Kolejowego.

Okolicznościowy skład przywiózł do Świebodzic liczną grupę mieszkańców oraz przedstawicieli władz miejskich i zaproszonych gości m.in. posła na Sejm RP Ireneusza Zyskę, burmistrza miasta Pawła Ozgę, zastępcę burmistrza miasta Mariusza Szafrańca, przewodniczącego rady miejskiej Zdzisława Pantala, dyrektora festiwalu Janusza Kujata. Na miejscu stawili się tłumnie mieszkańcy.

Uroczystość zainicjował występ orkiestry kolejowej. Po nim zebranych powitał burmistrz miasta Paweł Ozga, który przybliżył historię kolei w Świebodzicach. Głos zabrali takżei parlamentarzyści Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Izabela Mrzygłocka i Ireneusz Zyska. Następnie przedstawiciele poczty peronowej przekazali do rąk Naczelnik Poczty Polskiej w Świebodzicach Agnieszki Ludwinowskiej, zebrane przesyłki. Po uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy, wszyscy obecni na jubileuszu goście zostali zaproszeni na porcję urodzinowego tortu. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Po zakończeniu obchodów na dworcu, chętni mogli udać się specjalnie podstawionym autobusem do hali widowiskowo-sportowej na drugi dzień festiwalu Targira-art.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group