Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: 151 tysięcy złotych na podniesienie aktywności bezrobotnych

Czwartek, 28 czerwca 2018, 13:30
Autor: red
Gmina Świdnica: 151 tysięcy złotych na podniesienie aktywności bezrobotnych
Fot. Gmina Świdnica
22 osoby bezrobotne skorzystały z profesjonalnego wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach projektu "Aktywnie w Gminie Świdnica".

Przez 10 miesięcy 20 kobiet i 2 mężczyzn skorzystało ze wsparcia zawodowego, edukacyjnego oraz społecznego na łączną kwotę 151 tys. zł.

Założeniem Projektu był wzrost poziomu aktywności społecznej i zawodowej 22 osób, zamieszkałych na terenie gminy Świdnica w wieku aktywności zawodowej, reprezentujących II i III profil, korzystajacych ze świadczeń Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Dla uczestników Projektu zaplanowane zostało wsparcie w postaci usług aktywnej integracji o charakterze:

społecznym: poradnictwo psychologiczne, rodzinne, praca socjalna,
zawodowym: poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy,
edukacyjnym: szkolenia i kursy umożliwiajace nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji i kompetencji zawodowych dostosowanych do potrzeb rynku pracy oraz uczestnika (Profil III).
W efekcie:

22 uczestników projektu zostało objetych wsparciem w programie, w tym:
9 uczestników uzyskało kwalifikacjie zawodowe po opuszczeniu programu,
3 osoby po opuszczeniu programu uzyskają zatrudnienie.
25 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie podumowujace realizację projektu pn. "Aktywnie w Gminie Świdnica". Przypomnijmy, że na realizację projektu pn. "Aktywnie w Gminie Świdnica" - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy pozyskał środki finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Projekt, którego realizację rozpoczęto 1 września 2017 roku a zakończenie przewidziane jest na dzień 30 czerwca 2018 roku, po raz pierwszy był realizowany w partnerstwie z Fundacją "MERKURY".

W uroczystym spotkaniu podsumowującym rezultaty projektu udział wzieli: Ewa Burdek – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, Anna Szymkiewicz – skarbnik Gminy Świdnica, Marta Sys – przedstawiciel Fundacji "MERKURY", osoby uczestniczące w projekcie oraz pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.
- Zakończenie projektu to bardzo ważny moment, który sprzyja podsumowaniom i skłania do refleksji. Jestem zadowolona z realizacji projektu "Aktywnie w Gminie Świdnica". Składam podziękowanie wszystkim, którzy byli zaangażowani w jego realizację i przyczynili się do osiągnięcia rezultatów projektu. Natomiast wszystkim osobom, które uczestniczyły w projekcie gratuluję i życzę powodzenia oraz sukcesów w dalszym rozwoju zawodowym i jak najlepszego wykorzystania nabytych w projekcie umiejętności i kwalifikacji zawodowych – mówiła do zebranych Ewa Burdek, kierownik GOPS.

Również skarbnik Gminy Anna Szymkiewicz złożyła gratulacje uczestnikom projektu oraz zachęcała do podejmowania dalszych działań prowadzących do aktywizacji mieszkańców gminy Świdnica. Swoimi doświadczeniami z realizacji projektu podzielili się także przedstawicielka Fundacji "MERKURY", pracownicy socjalni oraz uczestnicy projektu.

Widząc szanse płynące z pozyskiwania dodatkowych środków na realizację zadań oraz możliwość udzielania dodatkowego wsparcia swoim klientom – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy w przyszłości będzie czynił starania o dalsze pozyskiwanie środków unijnych.

Całkowita wartość Projektu "Aktywnie w Gminie Świdnica" wyniosła: 151.100,00 zł, w tym wkład własny stanowiła kwota: 23.000,00 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group