Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”

Wiadomości: Świdnica/Kraj
Środa, 25 listopada 2015, 15:49
Aktualizacja: Czwartek, 26 listopada 2015, 7:14
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To także dzień rozpoczynający kampanię „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”.

Co roku 25 listopada, w dniu ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, startuje kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. To międzynarodowa kampania na rzecz wyeliminowania wszelkich form przemocy wobec kobiet. Akcja zakończy się 10 grudnia, czyli w Dniu Praw Człowieka. Data ta nie jest przypadkowa – symbolicznie podkreśla, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka.

Symbolem tej kampanii jest noszenie białej wstążki. Tradycja ta narodziła się w 1991 roku. Noszenie jej - szczególnie przez mężczyzn - ma wyrażać ich sprzeciw wobec przemocy stosowanej wobec kobiet. Wstążka symbolizuje również osobiste zobowiązanie noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć w kwestii przemocy wobec kobiet.

Z uwagi na znaczenie problematyki przemocy w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem przemocy wobec kobiet, dla kondycji polskiego społeczeństwa, w roku bieżącym podmiotem wspierającym obchody ogólnopolskie, ale także regionalne i lokalne inicjatywy organizowane w ramach „16 dni przeciw przemocy wobec kobiet”, jest również Policja.

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy realizowane są dyżury funkcjonariuszy w związku z kampanią.

Od godz. 7.00 do godz. 19.00 przy ul. Ofiar Oświęcimskich 15 w Świdnicy dzielnicowi realizować będą pomoc prawną w zakresie przemocy w rodzinie, łącznie ze sporządzeniem Niebieskiej Karty.

W przypadku wyrażenia woli złożenia zawiadomienia o znęcaniu , zawiadomienie przyjmowane będzie przez funkcjonariusza Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przy ul. Jagiellońskiej 23 .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group